Velmez nastřílel Třebíči čtyři branky za poločas

FC Velké Meziříčí - HFK Třebíč 4:2 (4:0)

Za krásného slunečného počasí a před pěknou diváckou návštěvou jsme přivítali našeho velkého rivala tým HFK Třebíč. V úvodu utkání byla vidět nervozita na domácích kopačkách a tak diváci viděli hodně nepřesností a zkažených přihrávek. V 5. min pronikl středem hřiště Petr Dolejš, ale trefil prostředek brány. V 10. min se osmělili i hosté, ale po centru z křídla hlavičkoval Bogner nad. Ve 14. min ztratil Radim Šuta na polovině hřiště míč, hosté podnikli rychlý protiútok, na jehož konce se ocitl ve vápně Dočekal, domácího Rosťu Krubu však nepřekonal. V 18. min se po centru Petra Dolejše dostal k zakončení hlavou Pavel Simr bránu však minul. Ve 20. min našel Pavel Mezlík nabíhajícího Petra Dolejše, ten naznačilo přihrávku na Pavla Simra a kolem Staňka poslal míč do sítě 1:0. Ve 21. min hledal Dočekal ve vápně Heřmánka, ten na přihrávku nedosáhl. Ve 23. min našel Pavel Simr nabíhajícího Petra Dolejše a ten si dal dárek k narozeninám a zvýšil na 2:0. Ve 32. min si Radim Šuta narazil míč s Petrem Dolejšem, s jeho zakončením si Staněk poradil. Ve 34. min se po přihrávce Komínka objevil před domácím golmanem Bogner, jeho střelu Rosťa Kruba vyrazil i když nakonec rozhodčí odpískal ofsajdové postavení útočícího hráče. Ve 36. min poslal Pavel Mezlík přihrávku na Petra Dolejše, ten našel před bránou Pavla Simra který překonal Staňka 3:0. Ve 41. min se po rohovém kopu Robina Demetera a přihrávce Petra Dolejše radoval z další branky Pavel Simr, ale přihrávka Petra Dolejše byla již za brankovou čárou. Ve 43. min se po průniku Robina Demetera dostal k zakončení Pavel Mezlík, bránu však přestřelil. Ve 45. min se přímém kopu Petra Dolejše prosadil ve vápně hlavou Eda Smejkal a upravil na poločasové 4:0.
Druhý poločas již tolik pohledného fotbalu nepřinesl. Domácí hráči spokojení s poločasovým výsledkem ubrali na své aktivitě a tak se začal soupeř dostávat do brankových příležitostí. Se střelou Tsuchiya si ve 46. min Rosťa Kruba poradil. V 50. min se dostal k zakončení Michal Bouček, bránu těsně minul. V 51. min trefil Pavel Mezlík centr Robina Demetera, bránu ale přestřelil. V 54. min našel Petr Dolejš ve vápně Pavla Simra, jeho hlavičce chyběla přesnost. V 61. min vyrazil Rosťa Kruba nebezpečnou střelu Karáska. V 69. min nebezpečně vystřelil Abayomi, Honza Šimáček jeho střelu tečoval těsně vedle brány. V 74. min přišel trest, když se po souboji s Lukášem Berkou dostal k zakončení Dočekal a snížil na 1:4. Domácí sice podnikali rychlé protiútoky, ale většinou se snažili o individuální zakončení. V 90. min to byl opět Dočekal, který zužitkoval po centru odraz od tyče a dorazil míč do domácí brány 4:2.

Vyjádření trenéra Smejkala: Na vítězství nad naším rivalem z Třebíče jsem jako trenér čekal několik let. Mám z tohoto vítězství velkou radost, ale tu hodně kazí výkon našich hráčů ve druhém poločase, který se nám herně moc nepovedl. Je škoda, že místo aby diváci odměnili náš tým po vítězství potleskem, začali mnozí v 85. min odcházet domů.

Nejlepší hráči: Dolejš, Mezlík, Kruba