Benfika porazila Stonařov


Další utkání jsme odehráli opět na umělé trávě s celkem Stonařova. Jako jediný tým na Vysočině jsme odehráli toto utkání, protože ostatní utkání byly odloženy kvůli mrazu a sněhu.

Na začátku utkání prošel Liška do vápna, ale na poslední chvíli odkopl míč na roh hostující obránce. V 9. minutě se dostal do dobré pozice Vítek, ale jeho střela letěla těsně vedle tyče. O čtyři minuty později Liška uvolnil do strany Dufka, který si míč potáhl a následně poslal míč do vápna k Vahilovi, ale toho vychytal brankář Krupica. Ve 26. minutě skončil zahraný PVK Polákem jen v náručích brankáře. O minutu později se dostal do úniku Dufek, ale jeho zneškodnil na poslední chvíli výběhem brankář Krupica, který vyrazil střelu Dufka na roh. Ve 29. minutě poslal Vítek dlouhý míč do vápna k Vahilovi, a ten hlavou v těžkém souboji s brankářem poslal míč do brány, ale pan rozhodčí gól neuznal prý pro faul. Kluky tento moment nezlomil a ve 31. minutě po centru Dufka, vsítil gól Polák, který si parádně naběhl do vápna. O několik minut později vyslal Liška do ulice Dufka, ale tomu nešťastně míč odskočil v dobré pozici. Ve 42. minutě udělal velkou hrubku obránce Špaček, kterému odebral míč Vahila a postupně šel sám s Vyskočilem na brankáře, následně těsně před brankářem přihrál Vyskočilovi, který se nemýlil.

Ve druhém poločase zahrozili hosté, když Škrdla přehodil brankáře Jíchu, ale na poslední chvíli vykopl míč těsně před brankovou čárou Polák. Během deseti minut jsme hráli špatně, když jsme nedokázali udržet míč. Toho využil Stonařov a v 55. minutě Kozojed vstřelil z naší pasivity branku. Po inkasovaném gólu jsme se rychle oklepali a začali jsme hrát opět dobrý fotbal. Střelu Dufka dokázal vytlačit Krupica na roh. V 60. minutě poslal Dufek míč do malého vápna k Vítkovi, který střílel do vnitřní tyče a následně míč skončil v síti. Neuběhly ani tři minuty a radovali jsme se ze čtvrtého gólu, když Vyskočil poslal do běhu Lišku, který bez problému vstřelil gól. V 67. minutě se dostal do gólové šance Liška i Vítek, ale největší tutovku měl na kopačce Vítek, který nedokázal dotlačit míč do brány. V závěru utkání měl velkou šanci Liška, ale jeho letící střelu pod břevno zlikvidoval brankář Krupica.

„Dnešní velmi důležitý zápas se nám povedl na jedničku. Tempo hry jsme měli nastolené my. Hráli jsme disciplinovaně a hlavně konstruktivně. Všechny tři body jsme získali a zaslouženě vyhráli. Kluci zaslouží velkou pochvalu," řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.

muži B - 1.A třída sk. B
15. kolo: FC Velké Meziříčí B – Sokol Stonařov 4:1 (2:0)
střelci: 31. Polák, 42. Vyskočil, 60. Vítek, 63. Liška – 55. Kozojed
rozhodčí: Sochor – Staněk, Denev
sestava: Jícha – Maloušek (74. Antoš), Halámek, Polák, Bouček – Dufek, Vítek (80. Malec), Souček, Vyskočil – Liška, Vahila (68. Beran)
karty: Souček, Liška
diváků: 30

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži B 18. kolo:
FC Velké Meziříčí B - TJ Nová Ves 1:1 (1:1)
branka: Vlk
ČK: Vlk

mistrovské utkání muži A 22. kolo:
FC Velké Meziříčí - Valašské Meziříčí 4:1 (2:1)
branky: 2x Demeter, Dolejš, Simr

mistrovské utkání dorost 22. kolo:
FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí st. 1:0 (1:0)

FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí ml. 1:1 (0:1)
branka: Chalupa

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

Příští zápas

Datum: 28.4.2018
FC Odra Petřkovice - muži A (16:00)

Datum: 29.4.2018
AFC Humpolec - muži B (16:00)

Datum: 4.5.2018
muži A - FK Hodonín (16:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI