Benfika doma porazila Novou Ves

FC Velké Meziříčí B – Nová Ves 4:1 (3:0)

V posledním podzimním kole jsme hráli na umělé trávě s prvním celkem tabulky, který se pyšnil dobrou defenzivní produktivitou. K zápasu nemohl nastoupit zraněný Halámek a Láznička.
Na začátku utkání v 6. minutě zahrával PVK Liška do vápna na Poláka, ale ten hlavičkoval nad bránu. V 16. minutě Malec zahrál rychle PVK na krátko Vítkovi, který okamžitě vyslal do ulice rozeběhlého Bradáče, který dokázal překonat brankáře Fuksu, 1:0. Ve 20. minutě Josef Šandera potáhl míč po lajně a nalákal na sebe Netolického i Štefku, čímž uvolnil Ondřejku, který se ocitl sám před Jíchou, ale jeho střelu dokázal Jícha vyrazit na roh. Poté se dostal ke střele opět Josef Šandera, ale míč skončil vedle brány. Ve 34. minutě u lajny vybojoval míč Smejkal, který posunul míč na Cahu, a ten okamžitě poslal dlouhý míč do vápna na Vítka, který důrazně poslal míč hlavou do brány, 2:0. Ve 43. minutě Liška s Bradáčem zahráli roh na krátko, když první jmenovaný potáhl míč do vápna, a následně poslal ostrý míč do vápna na Štefku, který míč ramenem poslal na Fuksu a tomu míč proklouzl mezi nohama, 3:0.
Na začátku druhého poločasu se zrodila první vážná šance až v 61. minutě, když Ondřejka dostal dlouhý míč do běhu, ale v hranici velkého vápna Ondřejku fauloval nechtěně Kafka a následně rozhodčí nařídil pokutový kop, který proměnil sám postižený, 3:1. Najednou se zvýšil tlak hostů a začali více ohrožovat naši bránu, když Josef Šandera dokázal přestřelit v malém vápně bránu. O minutu později se dostal ke střele Nečas, ale nedokázal překonat výborným zákrokem Jíchu. V 86. minutě Pokorný prošel přes obránce do vápna, ale na poslední chvíli ho fauloval Jiří Bureš a pan rozhodčí okamžitě nařídil penaltu, kterou bez problému proměnil Liška, který stanovil konečný výsledek na 4:1.

„Jsem rád, že jsme dokázali navázat na minulé vítězství a hlavně na kvalitní výkon. První celek tabulky mě trochu zklamal, protože jsem od něho čekal více. Nová Ves hrozila jen z dlouhých míčů letících do malého vápna. Hráli jsme po zemi s velkým nasazením. Zaslouženě jsme v tomto zápase zvítězili a posunuli se bodově od sestupových vod." řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.