Benfika doma porazila Světlou nad Sázavou

FC Velké Meziříčí B - FK Bohemia Světlá nad Sázavou 2:0 (1:0)

Další domácí zápas Benfika odehrála na umělé trávě. Důvodem byla rekonstrukce trávníku na Tržišti. S tohoto důvodu přistoupila k utkání s trošku jinou taktikou jak obvykle a přizpůsobila jí daným podmínkám. Vyplatilo se to v podobě třech bodů.
Hra byla i díky nevyzpytatelnému větru rozháraná a nepřesná. Přesto již ve 3. minutě domácí zahrozili. F. Mužátko zatáhl dobře míč, dal pod sebe na volného V. Berana, který však zakončil vedle. Pak vidělo minimum diváků boj ve středu pole, ovlivněný již zmíněným větrem. Po půl hodině hry se domácí dostali pod tlak standardních situací hostí. Světlá rozehrávala od 32. minuty čtyři rohy v krátké době za sebou a Rostislav Kruba v brance domácích se měl co ohánět. Nebezpečný byl hlavně robustní J. Valenta. Domácí tomuto krátkému tlaku odolali a sami udeřili. Nejprve ještě neuspěl ve 38. minutě J. Vítek, jenž nepřesně dorážel střelu V. Berana, ale o pár minut později se už hlouček domácích příznivců dočkal. Ve 42. minutě pohotově vypálil V. Beran a míč za Adamcova záda doklepl Tomáš Bublan - 1:0. Tato branka do šatny znamenala poločasové vedení Benfiky.
Druhý poločas začalo Meziříčí s větrem v zádech a na dění na hřišti to mělo vliv. Domácí získali převahu a několikrát nebezpečně zahrozili. Aktivní byl hlavně Bublan, který několikrát dobře potáhl balón a nahrávkami pod sebe hledal svoje volné spoluhráče. Nejblíže ke gólu hostitelé byli v 74. minutě, jenže nekvalitním zakončením se o druhou branku prozatím připravili. Dočkali se až v 78. minutě.Akci rozjel T. Malec, našel M. Nevorala, který zatáhl balón hluboko do šestnáctky a přihrál pod sebe na malé vápno. Tam našel střídajícího Jaroslava Dufka,pro kterého již nebyl problém skórovat - 2:0. Hosté se ještě snažili s výsledkem něco udělat. Do nejslibnější příležitosti se v 8. minutě dral M. Křikava, ale dobře zasáhl domácí obranný pilíř M. Souček. Meziříčí tak již po několikáté vyhrálo s nulou vzadu, tentokrát porazilo Světlou 2:0.
Vyjádření k utkání: Jsem spokojen s výsledkem a hlavně s předvedenou hrou naší defenzivy. Opět jsme soupeře pustili jen do minima šancí, které celkem v klidu skvělý Kruba zlikvidoval. Tým si osvojil systém, který chceme praktikovat a který nám přináší zatím zasloužené body. Pochvalu zaslouží celý tým za precizně odvedený taktický výkon.