Benfika doma prohrála se Štěpánovem

FC Velké Meziříčí B - SK Sp. Štěpánov n. S. 0:1 (0:0)

Další menší derby jsme hráli na domácím stadionu proti Štěpánovu. K zápasu nemohli nastoupit 4 hráči kvůli zranění. Soupeř se nacházel na špici tabulky.
Na začátku utkání se dostal ve 4. minutě do rychlého brejku Kutnyk, ale jeho koncovka skončila těsně vedle levé tyče. O dvě minuty později poslal Kutny roh na volného Haraptsa, ale jeho hlavičku zneškodnil robinsonádou na tyč brankář Jícha. V 8. minutě jsme se osmělili poprvé my, ale Kafkův pas mezi obránci nedokázal zužitkovat Beran, kterého vychytal brankář Bureš. V 10. minutě Vítek vybídl mezi obránci Kameníka, který dokázal přejít přes Bučka, ale jeho jedovatou střelu vyrazil před sebe Bureš, kde byl naprosto volný Bradáč, který nedokázal v gólové šanci vstřelit gól. O minutu později Bradáč přihrál nepřesně míč, následně míč zachytil J. Veselský, který poslal míč do ulice Haraptsovi, ale ten střílel těsně vedle tyče. O pár minut později Kutnyk poslal míč do vápna Vrzalovi, ale jeho střela z první letěla nad bránu. Ve 20. minutě Liška poslal dlouhý roh do vápna na Poláka, který sklepl míč Kafkovi, ale jeho střelu dokázal zlikvidovat Bureš. Ve 34. minutě Bradáč poslal krásný křižný míč do vápna k volnému Liškovi, ale toho v koncovce na dlouhou nohu srazil obránce na zem, ale rozhodčí nechal hru dál běžet.
Na začátku druhého poločasu se dostal do brejku Beran, ale jeho střela skončila v boční síti. Hned na to se prosadil ve vápně Caha, kterého na poslední chvíli zlikvidoval Bureš. V 64. minutě Vrzal poslal křižný míč do vápna, kam si nabíhal Haraptso, ale těsně před ním skočil po míč Jícha, ale tomu nešťastně míč vypadl a k míči se dostal Haraptso, který poslal míč do úplně odkryté brány, 0:1. V 80. minutě Neudecker poslal do samostatného úniku Haraptsa, který trefil tyč, od které se míč odrazil k volnému Šikulovi, jehož střelu na poslední chvíli vyrazil skvělým obraným zákrokem z brankové čáry na roh Halámek.

„Hráli jsme proti velmi kvalitnímu soupeři, který předváděl velmi dobrou hru. Po delší době jsme předvedli dobrý výkon, který bohužel nestačil na body. V tomto zápase jsme si zasloužili remizovat, ale prohra je pro nás velmi krutá. Soupeři jsme naprosto darovali laciný gól. Příští týden už musíme naplno bodovat v Rantířově.," řekl po zápase trenér Libor Smejkal mladší.