Benfika dostala v Rantířově sedm branek

TJ Ježek Rantířov – FC Velké Meziříčí B 7:3 (2:2)

Velmi důležité utkání jsme hráli v Rantířově. Soupeř se nacházel o jedno místo za námi se stejným počtem bodů. Hrálo se na velmi podmáčeného terénu.
Na začátku utkání se dostal v 6. minutě do rychlého brejku Bartejs, ale ten v dobré pozici přestřelil bránu. O minutu později poslal Liška krásný centr do vápna na Berana, který krásnou hlavičkou poslal míč do brány, 0:1. O chvíli později jsme zahráli nacvičený signál, ale na poslední chvíli zblokoval míč domácí obránce. Ve 20. minutě poslal Liška ostrý roh do vápna, kam si naběhl Kafka a nekompromisní hlavičkou poslal míč k tyči, 0:2. Ve 26. minutě se dostal do dobré šance Liška, ale nedokázal protlačit míč do brány, ale následný rychlý protiútok musel zastavit Kafka. Hned na to se dostal do samostatného úniku Kameník, ale v gólové šanci si už bohužel nedokázal poradit, když míč vypíchl domácí obránce. Ve 27. minutě nechtěně zahrál rukou ve vápně Netolický, a následnou odpískanou penaltu proměnil Bartejs, 1:2. Ve 33. minutě po akci ze strany se dostal míč do středu hřiště Vackovi, který okamžitě vystřelil míč k tyči, ale Jícha perfektním zákrokem míč vyrazil, ale k odraženému míči se dostal Vaněk, a ten bez problému míč poklidil do brány, 2:2. V závěru zápasu vyzkoušel Jíchu po chybě Bradáče domácí Bartejs, ale Jícha skvělým zákrokem míč vyrazil na roh.
O poločase musel pro vážné zranění vystřídat Kafka, kterého nahradil Malec. Do druhého poločasu vlítli lépe domácí, když ve 49. minutě orazítkoval z půl metru tyčku domácí Živný. Během deseti minut vstřelili domácí dva rychlé góly po akcích z křídelních prostorů. V 72. minutě se dostal do samostatného nájezdu kapitán Živný, který dokázal překonat vybíhajícího Jíchu. O dvě minuty později jsme se ve středu hřiště propadli a následný protiútok dokázali domácí potrestat. Následně na to dokázal snížit krásnou hlavou na zadní tyč D. Polák. Tečku za zápasem udělal v 84. minutě Oberreiter.
„Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a soupeř si s námi nevěděl rady. Po zásluze jsme vstřelili dva krásné góly. Vypadalo to, že zápas máme ve svých rukách, ale bohužel dnes musím konstatovat, že za velkou příčinou obratu může rozhodčí. Každý souboj proti nám pískal, a když to bylo obráceně, tak ne. Kluci se zbytečně začali dohadovat s rozhodčím a nekoncentrovali se na hru. S tímto vysokým výsledkem jsem hluboce nespokojen, protože v závěru zápasu přišlo velké podcenění." řekl po zápase rozhněvaně trenér Libor Smejkal mladší.