Benfika dostava na Vrchovině pět branek

SFK Vrchovina B - FC Velké Meziříčí B 5:1 (1:1)

Utkání jsme hráli opět v nekompletní sestavě, díky velké marodce. K zápasu museli nastoupit tři hráči z C týmu, dva dorostenci a na hřišti se objevila staronová tvář Zdeněk Veselý.
Do první vážné šance jsme se dostali my, když si na Liškův centr naběhl D. Smejkal, který hlavičkoval nad bránu. O tři minuty později se odrazil míč od dorostence Nevorala do brejku k Liškovi, který sám postupoval na brankáře Skryju, ale místo střely volil znovu kličku a následně poslal míč jen do prostředka brány v gólové šanci. Ve 23. minutě musel pro zranění odstoupit Dušan Smejkal, kterého nečistě fauloval domácí hráč, a od té doby se začala produkovat ostřejší hra. Ve 28. minutě střílel na zadní tyč Polák, ale jeho střela byla tečována na roh. Po následném rohu hlavičkoval Polák těsně nad břevno. Ve 32. minutě se nám povedl signál, když ostrou střelu k tyči poslal Liška, 0:1. Ve 34 minutě poslal Vašíček PVK do vápna na Buchtu, ale jeho tvrdou střelu fantasticky vyrazil před sebe Jícha a následně se k odraženému míči dostal Polnický, ale ani on nedokázal v stoprocentní gólové šanci překonat v malém vápně excelentního Jíchu a na poslední chvíli odpálil míč do zázemí Halámek. Ve 44. minutě letěl dlouhý vzdušný míč na Veselého, který těžký míč odhlavičkoval na druhou stranu hřiště, kde míč zachytil Blažíček a postupoval s ním po lajně a po individuálním projití našel ve vápně úplně a nepochopitelně volného Polnického, který míč zpracoval a poslal míč do brány, 1:1.
Na začátku druhého poločasu v 50. minutě si naběhl na letící míč za obranu Vašíček, ale jeho střelu dokázal zlikvidovat brankář Jícha. O tři minuty později Blažíček poslal míč na nabíhajícího Sodomku, který orazítkoval břevno. V 66. minutě si naběhl za obranu na letící míč Buřval, ale těsně před zachycením ho zfauloval ve vápně brankář Jícha a následně proměnil pokutový kop Mrkos, 2:1. V 70. minutě utekl po lajně Josífek, poté přihrál míč Buřvalovi, který dokázal obejít Halámka a následně přihrál míč před prázdnou bránu Polnickému, který neměl velký problém vstřelit gól, 3:1. V 73. minutě letěl dlouhý míč na Buřvala, ale k míči se dostal Halámek, který poslal míč nohou do vápna na Jíchu, ale toho nešťastně obhodil a míč doputoval do brány, 4:1. O dvě minuty později jsme udělali ve středu hřiště zbytečnou hrubku a následně míč doputoval k rozeběhlému Sodomkovi, který dokázal obejít Jíchu a bez větších problémů poslal míč do prázdné brány, 5:1.

„Díky marodce a stabilnímu měnění sestavy jsme tvrdě narazili. Vysoký výsledek je pro nás velmi krutý. Velkou pochvalu zaslouží brankář Jícha, který v zápase podal excelentní výkon. Bohužel touto porážkou jsme si zkomplikovali brzkou cestu za záchranou. Doufám, že příští týden v sobotu v 16:30 hod na přírodní trávě porazíme předposlední Hrotovice." řekl po zápase trenér Libor Smejkal mladší.