Benfika jasně prohrála s Humpolcem


FC Velké Meziříčí B – FK Humpolec 1:4 (1:1)

Až do 20. minuty se podobně hrající celky vzájemně pozorně hlídali a pouštěli se jen k nákopům, které ani jednu branku neohrozili. Hru od vápna k vápnu rázně utnula až 27. minuta. Za obranu dostal míč po dobrém náběhu T. Kopic, dal balón pod sebe a Daniel Šerý již neměl problém otevřít skóre -0:1. Benfiku obdržený gól nesrazil a domácí naopak přitlačili na pilu. Vynutili si souvislejší tlak, ze kterého v 31. minutě rezultovalo vyrovnání. Nejprve ještě nevyužil V. Beran pobídku od M. Nevorala. Ale pak důrazný L. Liška vybojoval míč proJaroslava Dufka a ten srovnal na 1:1. Po zbytek první půle byla k vidění opět hra mezi vápny a oba brankáři nic ožehavého řešit nemuseli.
Po změně stran začali aktivněji domácí. Jejich nástup jim vynesl sílící tlak, ze kterého však nic nevytěžili. Ve 48. minutě neuspěl L. Liška, poté přišla série rohů a po tom posledním měl v 50. minutě gól na hlavě J. Vítek, který však svoji velkou příležitost nezužitkoval. Naopak z protiútoku se narodil přímý kop, jenž parádně využil Jiří Pikl a poslal Humpolec do vedení - 1:2. To byl jeden ze zlomových okamžiků zápasu. Po něm se Meziříčí vrhlo do ofenzívy a soupeře opět přitlačilo. Humpolec však odolal a sám vyrážel do otevřené obrany Benfiky. Jedna taková situace přinesla i další důležitý moment. V 65. minutě rozehráli domácí standardku tak nepovedeně, že hosté šli do rychlého kontru, M. Souček zatáhl jako poslední za záchrannou brzdu a uviděl oprávněně červenou kartu. Přesilovka posadila Humpolec na koně. Několika rohy si vynutili územní převahu. Tu sice ještě domácí přežili, ale jelikož se i v deseti cpali dopředu, zůstaly jejich zadní vrata dokořán otevřená a to byla voda na humpolecký mlýn. V 85. minutě přidal pojistku Jiří Pikl - 1:3. Za minutu později dal definitivní podobu výsledku Radim Dalík a upravil na konečných 1:4. Pro domácí možná až krutý výsledek, hra totiž byla dlouho vyrovnaná.
Vyjádření trenéra: Myslím, že výsledek neodpovídá dění na hřišti. Dlouho to byl spíše remízový zápas, my jsme měli velké možnosti z kraje druhé půle strhnout vedení na naši stranu. Neuspěli jsme a naopak z následné akce sami inkasovali. Kopic to trefil výborně. Tento moment a vyloučení Součka zápas rozhodlo. Pak jsme nezalezli, ale odnesli jsme to výsledkem 1:4.

muži B - krajský přebor
11. kolo: FC Velké Meziříčí B – FK Humpolec 1:4 (1:1)
 
střelci:

31. Dufek – 51. a 85. Pikl, 27. Šerý, 86. Dalík

rozhodčí: Dvořák – Holub, Čamra
sestava:

FC VM - Kruba - Dufek (58. Krčál), Malec, Polák (58. Souček), Halámek - Pokorný, Nevoral, Vítek, Bublan - Beran (80. Mužátko), Liška

 

Humpolec - Kříž - Procházka, Alt, Málek, Maršík - Skryja, Kopic (78. Kratochvíl), Pikl,  Šerý - Dalík (88. Podoba), Kubíček (88. Beránek)

karty:

Polák
ČK: Souček

diváků: 30

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1