Benfika má po podzimu v čele tabulky náskok pěti bodů

FC Velké Meziříčí B – FK Železárny Štěpánov 1:0 (0:0)

Předehrávku jarního kola jsme hráli na domácí umělé trávě proti Štěpánovu. Tento tým jsme dokázali v prvním kole porazit na jeho hřišti 1:0. Štěpánov prokazuje v soutěži, že patří mezi dobře hrající týmy, ale výsledkově mu to nejde.
Na začátku utkání ve druhé minutě zahrozili hosté, když Haraptsův PVK skončil u Kovalchuka, ale jeho hlavička skončila nad břevnem. O dvě minuty později Liška vystihl přihrávku Sedláčka a okamžitě vyslal do brejku Ráčka, který ostrou levačkou poslal míč na zadní tyč, ale brankář Sára perfektním zákrokem vyrazil míč před sebe k volnému Bendovi a ten jen poslal míč do boční sítě. Hned na to dostal dlouhý míč za naši obranu Jaroš, který okamžitě přehodil vybíhajícího Jíchu, ale pro nás naštěstí skončil míč nad bránou. Ve 32. minutě se prosadil po lajně Jakeš, který dokázal i obejít obránce ve vápna a následně poslal míč do vápna, ale Liška v dobré pozici míč nezpracoval ideálně. Vážnější šance přišla až v samotném závěru, když O. Kafka poslal krásný křižný míč na zadní tyč, kam si naběhl Vítek, který nedokázal trefit bránu.
Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi aktivně a začali jsme konečně hrát kombinační fotbal. Do velké šance jsme se dostali v 67. minutě, když Liška poslal dlouhý míč do vápna na zadní tyč, kde stál osamocený Vítek, který z prvé vystřelil, ale míč skončil těsně nad bránou. V této pozici dává Vítek skoro vždy gól. Následně opět Liška získal míč po ztrátě hostů a okamžitě poslal míč mezi obránci nabíhajícímu střídajícímu Pokornému, který po zisku míče postupoval sám na Sáru a křižnou střelou k tyči nedal brankáři šanci, 1:0. O chvíli později mohl vstřelit další gól Pokorný, ale jeho střelu dokázal z hranice vápna zneškodnit brankář Sára. V závěru zápasu poslal Liška míč do vápna k volnému Ráčkovi, ale jeho hlavička skončila mimo bránu.

„S prvním poločasem jsem naprosto nespokojen, protože jsme kazili jednoduché přihrávky a těžko jsme se prosazovali v útoku. Na můj vkus jsme často a zbytečně nakopávali dlouhé míče dopředu. Ve druhém poločase došlo k výraznému zlepšení a hlavně hru oživili náhradníci, kteří podali na hřišti maximum. V závěru zápasu jsme Štěpánov přehrávali i po fyzické stránce. Pět zápasů v řadě jsme dokázali za sebou vyhrát a to je fantastický pocit. Na domácí půdě jsme ještě nepocítili hořkost porážky a s 5 bodovým náskokem vedeme tabulku." řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.