Benfika na úvod porazila Křoví


FC Velké Meziříčí - TJ Sokol Křoví 2:0 (1:0)

První utkání v nové sezóně jsme hráli na umělé trávě s Křovím (třetím celkem minulé sezóny). Hrálo se za lehce větrného počasí. Novinkou je, že se může střídat až pět hráčů. Do první nebezpečné akce se dostali v 8. minutě domácí, když Vyskočil poslal dlouhý centr do vápna na Součka, ale ten hlavičkoval nad břevno. O pět minut později se dostal ke střele z větší vzdálenosti Bradáč, ale jeho střela letěla těsně vedle tyče. V 17. minutě poslal Kameník křižný míč do vápna na Vítka, ale ten ve velmi slibné pozici minul míč. O pár minut později poslal Halámek PVK do vápna na Součka, ale tomu se jako v předchozí šanci nepodařilo usměrnit míč hlavou do brány. První nebezpečnou šanci měli i hosté, ale Koudelka v samostatném úniku nedokázal trefit bránu. Ve 33. minutě poslal Liška přetažený roh na Vítka, ale ten v gólové šanci nedokázal míč usměrnit nohou do brány. O minutu později se dostal do šance Roštinský, ale Jíchu nedokázal překonat. Ve 39. minutě Liška prošel ze strany do vápna a následně přihrál naprosto volnému Vyskočilovi pod sebe, ale ten nedokázal jako Vítek v gólové šanci protlačit míč do brány. Ve 44. minutě jsme se konečně dočkali vytouženého gólu, když Večeřa dostal krásný míč mezi obránci do běhu a těsně před vyběhlým brankářem Sárou dokázal míč uklidit k tyči, 1:0.

Na začátku druhého poločasu se dostal ke střele Vyskočil, ale míč skončil vedle brány. Hned na to si přihrál Kameník s Netolickým, ale druhého jmenovaného skončila krásná střela těsně vedle brány. V 54. minutě Liška potáhl míč do vápna, následně obešel Hamříka a poté přihrával pod sebe míč Večeřovi, který nekompromisní střelou zvýšil na 2:0. V 63. minutě se k hlavičce dostal Bartošek, ale jeho hlavička skončila nad břevnem. O tři minuty později se vyznamenal brankář Jícha, který musel těžkou střelu Knotka vyrazit na roh. V závěru zápasu špatně vykopl míč brankář Sára, ale Boučkovu okamžitou střelu s velkými problémy chytil.

„Začátek utkání byl z obou stran velmi opatrný, ale postupně jsme začali udávat tempo hry my. Ve druhém poločase soupeř odpadl po fyzické stránce a my jsme dokázali hru oživit náhradníky. Dnešní zápas vyšel střelecky navrátilci Večeřovi, který prokázal střeleckou pohodu. Všem klukům chci poděkovat za velmi dobře odehraný zápas a konečně jsme po dlouhé době udrželi čisté konto," řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.

muži B - 1.A třída sk. B
1. kolo: FC Velké Meziříčí - TJ Sokol Křoví 2:0 (1:0)
střelci:

44. a 54. Večeřa

rozhodčí: Zadina – Fotr, Bouda
sestava:

Jícha – Netolický, Halámek, Souček (46. D. Polák), Kafka (70. Maloušek) – Kameník (55. Ráček), Vítek, Vyskočil (59. Bouček), Bradáč – Večeřa (62. Malec), Liška

karty: Malec, Halámek
diváků: 10

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži B 18. kolo:
FC Velké Meziříčí B - TJ Nová Ves 1:1 (1:1)
branka: Vlk
ČK: Vlk

mistrovské utkání muži A 22. kolo:
FC Velké Meziříčí - Valašské Meziříčí 4:1 (2:1)
branky: 2x Demeter, Dolejš, Simr

mistrovské utkání dorost 22. kolo:
FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí st. 1:0 (1:0)

FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí ml. 1:1 (0:1)
branka: Chalupa

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

Příští zápas

Datum: 28.4.2018
FC Odra Petřkovice - muži A (16:00)

Datum: 29.4.2018
AFC Humpolec - muži B (16:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI