Benfika na úvod porazila Přibyslav

FC Velké Meziříčí B – SK Přibyslav 1:0 (0:0)

Za pěkného počasí ,ale mírného větru ,který je na umělce skoro pořád se hrál od začátku fotbal s maximálním nasazením. Hráči obou týmů od 1. minuty dokazovali, že se po dlouhé zimní přestávce na boje o body těší. Počáteční aktivita domácího celku trvala dvacet minut, pak se hosté rozkoukali a byli to právě oni, kdo poprvé vážně zahrozil. J. Vopršal dostal míč ideálně za beky a řítl se do gólové šance. Vynikající Kruba domácí podržel. Přibyslav po této akci ožila a vystrčila růžky. Do vyložené šance se však nedostala a domácí si po pár minutách vzali taktovku zápasu zpět do svých rukou. Aktivní hrou na míči si Meziříčí počkalo na svoji šanci a  ta přišla v 38. minutě. Po průniku D. Krčála se kopal přímý kop z hranice velkého vápna a Hynek Ráček ukázkově orazítkoval břevno hostující svatyně. V závěru poločasu mohl otevřít skóre domácí T. Bublán. Ten dostal ve 43. minutě milimetrový pas od Krčála, ale L. Pazderka v brance Přibyslavi jej vychytal.
Domácí Benfika nastoupila do druhého dějství odhodlaně a svým aktivním přístupem si vynutila optickou převahu. Po několika náznacích brankových příležitostí se hrstka domácích příznivců dočkala v 71 minutě. Dobře hrající Krčál se zbavil dvou protihráčů a uvolnil střídajícího Staňka, který míč ještě zkušeně podržel a přihrávkou vyzval ke skórování volného Michala Boučka - 1:0. Meziříčí vstřelená branka nakopla a připravila si další šance. Hosté totiž bojovali, začali hrát vepředu na 3 hráče a tím logicky pootevřeli zadní vrátka. Těmi postupně proběhli 2x Staněk a jednou Liška ale ani jeden z nich nedokázal z vyložených šancí přidat pojistku. Závěr si domácí obrana dirigovaná zkušeným Součkem pohlídala a Meziříčí tak vstoupilo do jarní části sice zaslouženou ,ale nejtěsnější možnou výhrou - 1:0.

Vyjádření k utkání:
Petr Munduch: Jsem rád, že jsme důležité první utkání zvládli a myslím, že zaslouženě vyhráli. Soupeř byl kvalitní a podal bojovný výkon. My jsme ho však skoro do ničeho nepustili a na umělé trávě, která je nám přece jen bližší dominovali. Utkání jsme odehráli přesně jak si řekli. Bezchybně v defenzívě a vyčkali si na svoje šance a jednu z nich proměnili.

Hráči zápasu: Liška, Krčál - Pazderka