Benfika na úvod vyhrála ve Štěpánově

SK Sp. Štěpánov n. S. – FC Velké Meziříčí B 0:1 (0:0)

K prvnímu mistrovskému utkání v nové sezóně jsme zajížděli na horkou půdu do Štěpánova nad Svratkou, kteří se v minulé sezóně prezentovali velmi kvalitní hrou, díky kvartetu z Ukrajiny. K utkání nastoupili dvě posily a to Ondřej Kafka z Rudíkova, který hrál minulou sezónu krajský přebor v Praze a druhou posilou je Jan Jakeš z Březí/Březské, který hrál IV. třídu na Žďársku. Do utkání i nastoupili tři dorostenci, z toho dva v základu.
Na začátku utkání ve 4. minutě vyslal Vrzal do ulice Kovalchuka, který postupoval sám na Jíchu, ale těsně před ním se mu míč odchýlil a následně míč lapil do rukavic brankář Jícha. V 10. minutě se dostal k nebezpečné střele dorostenec Ráček po přihrávce od Vítka, ale jeho dělovou střelu vyrazil brankář Sára na roh. V 15. minutě Ráček mezi obránci našel nabíhajícího Lišku, který šel sám na Sáru, kterého obešel a následně upadl, ale rozhodčí místo penalty ukázal Liškovi za filmování žlutou kartu. Ve 38. minutě jsme zahrávali těsně před hranicí velkého vápna PVK, ale exekutor Ráček přestřelil ve slibné pozici bránu. Ve 44. minutě Jakeš dokázal před hranicí vápna obejít čtyři obránce, ale jeho finální střela letěla těsně vedle tyče.
Na začátku druhého poločasu ve 48. minutě dostal Bradáč mnoho času na hranici velkého vápna, ale jeho nekompromisní střelu k tyči vytěsnil fantastickým zákrokem Sára míč na roh. O šest minut později dostal dlouhý míč do strany Vrzal, který postupoval sám do vápna a následně poslal míč pod sebe k nabíhajícímu volnému Jarošovi, který nepochopitelně přestřelil bránu z malého vápna. V 77. minutě se dostal k dobré příležitosti opět Jaroš, ale Jícha dokázal míč zlikvidovat na roh. V 83. minutě Jakeš našel po sólu středem hřiště z lajny nabíhajícího Malouška, který se ocitl sám před Sárou, ale ten v gólové šanci střílel pod břevno, ale Sára robinsonádou vyrazil míč na roh. O minutu později opět skvěle Jakeš vyslal do samostatného úniku Kafku, ale toho v dobré pozici zlikvidoval vyběhlý brankář Sára. V 88. minutě Krčál poslal míč do lajny Liškovi, který okamžitě vnikl do vápna a následně obešel Sedláčka a poté poslal míč do malého vápna k volnému střídajícímu dorostencovi Krčálovi, který dokázal pohotovou střelou dotlačit míč do brány, 0:1.

„Konečně se nám po dlouhé době podařilo porazit silný Štěpánov a to na jejich hřišti. Dnešní výhra byla myslím si zasloužená, protože jsme si dokázali vytvořit několik velkých šancí a v závěru zápasu jsme i soupeře přehrávali. Překvapili mě hodně dorostenci a nové dvě posily, kteří určitě dodali do týmu nový impuls. Hra není pořád ještě dokonalá, protože se hráči stále sehrávají, ale je v týmu zdravý duch a to je tím hlavním vodítkem pro příští zápasy." řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.