Benfika nasázela Křoví sedm branek

TJ Sokol Křoví - FC Velké Meziříčí B 1:7 (1:4)

Předehrávku jarního kola jsme hráli za velmi sychravého počasí ve Křoví. Soupeř se nacházel na posledním místě v tabulce. Čekal nás tedy velmi důležitý zápas o šest bodů. K zápasu nemohl nastoupit zraněný brankář Jícha a s A týmem odjetý Caha.
Na začátku utkání hned v 1. minutě jsme zahrozili, když Liška vybídl skvělým centrem do vápna Smejkala, ale jeho následná hlavička skončila v náručích Sáry. O minutu později Vítek vyslal do ulice Lišku, ale jeho střela skončila nad bránou. Ve 3. minutě poslal Halámek PVK do vápna, kde se míč dostal k volnému Smejkalovi, ale ten v gólové pozici orazítkoval jedovatou střelou spojnici. Hned na to poslal PVK Liška do vápna na Poláka, ale ten hlavičkoval těsně vedle tyče. V 9. minutě zkoušel dalekonosnou střelu Bradáč, který mířil jen do náručí brankáře. Ve 12. minutě jsme se konečně dočkali zaslouženého gólu, když Liška vymotal tři obránce a z hranice vápna poslal míč k tyči, 0:1. Domácí se z našeho tlaku nedokázali oklepat a po špatném odkopu zachytil míč Mucha, který těsně před hranicí vápna obešel Šustáčka a střelou podél Sáry zvýšil na 0:2. Ve 21. minutě dostal krásný míč do běhu Liška, kterého v hranici vápna fauloval Knotek a pan rozhodčí okamžitě odpískal pokutový kop, ale Liška nedokázal penaltu proměnit, naštěstí míč Sára vyrazil před sebe a Liška mohl míč doklepnout do brány, 0:3. Ve 36. minutě Liška zahrál ostrý roh na přední tyč, kde stál Smejkal, který poslal míč hlavou za záda Sáry, 0:4. Ve 39. minutě Šustáček zahrál PVK do vápna, kam si naběhl po důrazném souboji Bartošek, který dopravil míč hlavou do brány, 1:4. V závěru poločasu Mucha vyslal do strany Vítka, který se ocitl před Sárou, ale jeho zakončení nadvakrát Sára vychytal.

Na začátku druhého poločasu se dostali do vážné šance domácí, ale naštěstí Bartošek hlavičkoval nad bránu. V 51. minutě Liška svým centrem našel Vítka, který trefil boční síť. O dvě minuty později Vítek přihrávkou za obranu vybídl Malce, který našel pod sebou volného Lišku, který dokázal zkompletovat svůj hattrick, 1:5. V 68. minutě Němec přihrál míč Kalinovi, který střílel vedle brány. O dvě minuty později se dostal ke střele Malec, ale jeho tvrdou střelu Sára vyrazil na roh. V 73. minutě se dostal na hřiště Maloušek, který hned na to mohl vstřelit gól, ale s velkým štěstím vyrazil míč na roh Sára. V 82. minutě jsme se dostali do rychlého protiútoku, který dokázal zužitkovat Bradáč po krásné přihrávce Lišky, 1:6. V 88. minutě Bradáč vybídl Večeřu do rychlého brejku, a ten bez větších problémů zvýšil na konečných 1:7. V závěru utkání byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Knotek.

„V zápase proti Křoví jsme naprosto ve všech směrech zaslouženě vysoko vyhráli. Soupeř mě velice zklamal, protože jsem od něho čekal více. Největší radost mám z toho, že jsme opět předvedli velice kvalitní výkon. Udělali jsme tak důležitý krok k brzké záchraně, ale pořad není nic hotové. Všem hráčům chci poděkovat za to, že jsme zbylé tři zápasy na 100% zvládli a dokázali jsme okolí, že máme pořád kvalitní mužstvo." řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.