Benfika nastřílela sedm branek

FC Velké Meziříčí B – TJ Sokol Stonařov 7:1 (2:1)

Důležité utkání v boji o brzké zachránění jsme hráli na umělé trávě proti Stonařovu, který se potácí na spodku tabulky. Do brány nastoupil místo brankáře Jíchy dorostenec Sysel.
Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a zaslouženě jsme v 6. minutě vstřelili gól, když D. Smejkal zkoušel ostrou střelu na bránu, ale obránce ji vyrazil před sebe k volnému Kafkovi, který levačkou protlačil míč do brány, 1:0. O dvě minuty později po centru Lišky střílel Kameník vedle brány. V 11. minutě Halámek poslal dlouhý míč do lajny na Lišku, který se prosadil až do vápna a následně poslal míč na Vítka, ale ten zahodil jasný gól. V 16. minutě Vítek vypíchl na půlce míč obránci a následně postupoval s Liškou proti jednomu obránci, ale po přihrávce Vítka na Lišku, nedokázal druhý jmenovaný dotlačit míč v gólové šanci do brány. Ve 25. minutě zněla klasická fráze ,,nedáš dostaneš´´, když Škrdla dostal míč do vápna a poté se dobře koncentroval mezi obránci a střelou na zadní tyč nedal Syslovi šanci, 1:1. Ve 29. minutě Vítek dobře prošel ve vápně přes dva obránce a následně poslal míč pod sebe na Dušana Smejkala, který míč zpracoval, ale následně ve stoprocentní šanci minul bránu. Ve 33. minutě poslal Maloušek dlouhý míč na zadní tyč k Liškovi, ale ten hlavičkoval těsně vedle brány. Ve 40. minutě poslal krásnou ostrou střelu Netolický ze 40 metrů na bránu, ale míč směřoval těsně vedle pravé tyče. Ve 44. minutě Liška prošel do vápna a poté levačkou dopravil se štěstím míč do brány a dál tím do šatny velmi důležitý gól, 2:1.

Na začátku druhého poločasu jsme soupeře podcenili a během 7 minut nás soupeř třikrát vyzkoušel při jejich gólových šanci, ale velmi dobře chytající dorostenec Sysel ukázal, že není v bráně jen tak náhodou, když nás podržel dobrými zákroky. Poté jsme začali na hřišti dominovat a dalšího důležitého gólu jsme se dočkali v 61. minutě, když po chybě obrany získal míč Liška a rychlým nájezdem dokázal míč dopravit do brány, 3:1. V 75. minutě Halámek vystřelil z 35 metrů na bránu a míč skončil překvapivě v bráně, 4:1. V 77. minutě se do gólové šance dostal Příhoda, ale nedokázal trefit odkrytou bránu. V 78. minutě poslal krásný míč Halámek do vápna na Dušana Smejkala, který nekompromisní střelou rozvlnil síť, 5:1. V 79. minutě poslal Caha z 20 metrů levačkou míč na bránu a bylo to už 6:1. O tři minuty později dostal míč do ulice Láznička, ale tomu ve slibné šanci uskočil míč. V 85. minutě postupoval sám na brankáře Caha, který těsně před brankářem posunul míč doprava na Vítka, který střílel do prázdné brány, 7:1.

„V zápase jsme naprosto dominovali. Na začátku druhého poločasu jsme soupeře nechali zbytečně hrát, ale naštěstí nás za to nepotrestal, protože nás podržel dobře chytající brankář Sysel. V závěru zápasu jsme si na Stonařovu střelecky smlsli a zaslouženě jsme vysoko vyhráli. Tím jsme i vyrovnali výsledkový rekord." řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.