Benfika odjela z Želetavy s gólovým přídělem

Sokol Želetava – FC Velké Meziříčí B 5:2 (1:0)

K důležitému utkání do Želetavy jsme odjížděli ve velmi kostrbaté sestavě. Tři hráči z lavičky museli hrát v základu, Šimáček, Vyskočil a Bouček měli v sobě dopolední zápas. Na poslední chvíli nám jel pomoct mladší dorostenec Ráček. Svázala nás velká marodka.

Na začátku utkání zahrávali ve druhé minutě PVK domácí, ale Jičínského střelu k tyči zlikvidoval excelentním zákrokem brankář Jícha. V 7. minutě zahrával rohový kop Vyskočil, ale na jeho dobrý míč nedokázal nikdo zareagovat, a následně založili domácí rychlý protiútok, když Simandl těsně před vyběhlým Jíchou zvolil přihrávku vedle sebe na úplně volného Polednu, ale ten nedokázal vstřelit gól do úplně prázdné brány. V 18. minutě střílel po rohu na bránu Vítek, ale jeho střelu v pohodě zlikvidoval brankář Tománek. Vedení zajistil Želetavě po individuální akci M. Vrbka, který přešel přes tři protihráče, jeho první pokus zastavila tyč a ujala se až dorážka do prázdné brány. Ve 26. minutě Vyskočil poslal dlouhý míč do vápna na volného Lišku, ale ten míč v dobré pozici minul. V závěru poločasu Čurda poslal dlouhý míč za obranu na Simandla, ale ten míjel bránu o centimetry.

Ve druhém poločase jsme založili rychlou akci na jeden dotek, ale bohužel Liška zkazil jednoduchou přihrávku a míč zachytil M. Vrbka, okamžitě vyslal do brejku Simandla, který poslal křižnou přihrávku do malého vápna na Pacase, a ten bez problému vstřelil laciný gól. V 53. minutě Bouček vybojoval míč ve středu hřiště, následně pokračoval sám na obranu, ale místo nahrávky do rychlého brejku, zvolil zbytečně střelu vedle brány. V 61. minutě zneškodnil nebezpečnou střelu Jícha. V 65. minutě byl faulován Antoš, ale rozhodčí nechal hru dál běžet, ale hned na to nechtěně fauloval Antoš na půlce domácího hráče, který spadl na Ráčka a nečekané gesto udělal hlavní rozhodčí, kdy udělil druhou kartu Ráčkovi a musel nečekaně pod sprchy. V 68. minutě brankář Tománek trefil z boku v malém vápně Antoše a okamžitě dostal červenou kartu a kopala se penalta, na kterou se postavil Liška, který penaltu proměnil. V 72. minutě byl faulován na lajně Liška, rozhodčí ponechal výhodu, ale Liškovi při faulu vypadl chránič, hlavní rozhodčí přerušil v rychlém protiútok akci a Liškovi dal za to nesmyslně žlutou kartu a to byla jeho již druhá a musel jako Ráček jít do kabin. Sám trenér domácích Vranka se sám divil a smál se. Tyto dvě červené karty rozhodli o zbytku zápasu. V 79. minutě na druhé straně přenechal M. Vrbka míč Vrankovi a ten se mýlil. Za dvě minuty vyslal kolmicí M. Vrbka na zteč Pacase a ten skóroval podruhé. V 85. minutě si všiml špatného postavení brankáře Simandla Bouček, který z půlky dokázal přelobovat vyběhlého brankáře, byl to naprosto gól z učebnice. Na konečných 5:2 pečetil dvě minuty před koncem po parádní akci Ondráčka s Vrankou střídající T. Vrbka.

„Na začátku utkání zahrozili domácí, ale postupně jsme se vyrovnali i měli občas převahu. Bohužel jsme dostali zbytečný gól. Kluci dostali pokyny do druhého poločasu, ale nečekaně jsme hned na začátku druhého poločasu zbytečně inkasovali po hrubé chybě. To byl takový menší zlom v utkání. Bohužel se na dnešním zápase podepsal i hlavní rozhodčí, který dal neprávem dvě červené karty," řekl po zápase rozčarovaný trenér Libor Smejkal mladší.