Benfika otočila derby ve Žďáře

FC Žďas Žďár nad Sázavou B – FC Velké Meziříčí B 2:3 (2:1)

K dalšímu derby jsme zajížděli na horkou půdu do Žďáru nad Sázavou. Soupeř se nacházel na posledním místě.
Na začátku utkání v 7. minutě zahrozili domácí, když získal míč Jurnečka, ale jeho ostrá střela skončila vedle brány. V 11. minutě fauloval na lajně Jurnečku Vítek, následně poslal Jurnečka dlouhý míč do vápna, ale Řezníček nešťastně hlavičkoval míč pod břevno naší brány, 1:0. V 16. minutě zbytečně ztratil míč Bradáč, následně nabídl velkou šanci Jurnečkovi, kterého vychytal Jícha. O dvě minuty později se dostal ve vápně k odraženému míči Liška, ale jeho blesková střela skončila jen na tyči. Hned potom Řezníček přihrál míč do vápna na volného Lišku, ale ten opět v dobré pozici nedokázal míč usměrnit do brány. Ve 20. minutě jsme se dočkali zaslouženého gólu, když získal odražený míč Brádáč, který okamžitě střílel na bránu, ale míč trefil Jakeše a ten se okamžitě zorientoval a poslal míč do brány, 1:1. Ve 36. minutě poslal Halámek dlouhý PVK do vápna, kam si naběhl Vítek, ale ten hlavičkoval těsně vedle tyče. Ve 38. minutě po autovém vhazování jsme se naprosto propadli, když dokázal vybojovat Jurnečka míč, poté vybídl mezi obránci Jelínka, který postupoval sám na Jíchu a kličkou kolem něho, poslal míč do prázdné brány, 2:1.
Na začátku druhého poločasu v 52. minutě se doslal po dlouhém centru do vápna k míči O. Kafka, který reflexní střelou přehodil brankáře Sobotku, ale ten se štěstím chytl míč na brankové čáře. V 65. minutě Vítek našel před vápnem střídajícího Veselého, který si míč navedl ze strany do středu a výstavní střelou pod břevno, nedal brankáři šanci, 2:2. V 80. minutě si vyměnili role Veselý s Vítkem, když první jmenovaný vybídl Vítka, kterého po krásné střele zlikvidoval brankář Sobotka. V 83. minutě Veselý navedl míč do středu hřiště, následně poslal míč mezi obránci k rozeběhlému Liškovi, který dokázal prostřelit Sobotku, 2:3. Poté se dostal Jurnečka do dvou sólových akcí, ale naštěstí nedokázal zužitkovat tyto šance gólem. V 86. minutě na oplátku vyslal Liška do úniku Veselého, který nedokázal překonat brankáře.

„V 11. minutě jsme si dali sami vlastní gól a to byl pro všechny velký šok, protože v naší situaci jsme poprvé v sezóně prohrávali. Bohužel jsme po vyrovnávacím gólu spálili 3 velké gólové šance a soupeř nás zaslouženě i potrestal. O poločase jsem hráčům rázněji domluvil, že se takhle nedá hrát fotbal. Do druhého poločasu jsme vstoupili jako úplně nový tým a hlavně za druhý poločas jsme zaslouženě otočili nepříznivý výsledek. První poločas byl hrozný, ale ve druhém poločase došlo k výraznému zlepšení. Jsem rád, že jsme dokázali zápas dotlačit do vítězného konce. K utkání se dostavila i hrstka naších fanoušků, mezi nimi byl například i ligový hráč Pavel Mezlík ze Zbrojovky Brno. Tímto chci i fanouškům poděkovat. " řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.