Benfika otočila zápas v Hrotovicích

Sokol Hrotovice – FC Velké Meziříčí B 2:3 (1:1)

V další kole jsme zajížděli do Hrotovic. Hrotovice se nacházely na 5. místě a v posledních dvou střetnutí jsme vždy prohráli. Narazili tedy na sebe nejlepší útok soutěže (Hrotovice) s nejlepší obranou soutěže (FC Velké Meziříčí). K zápasu jsme opět odcestovali bez pěti hráčů, kteří nastupují v základní sestavě.
Hned v úvodu utkání se ve 3. minutě prosadil ve středu hřiště Salák, který poslal míč do vápna na nabíhajícího Fialu, jehož následný pokus brankář Simandl zneškodnil, ale odražený míč skončil u Furiše, který poslal míč se štěstím pod břevno, 1:0. V 6. minutě si navedl Ráček míč na střed hřiště a poté poslal ostrou střelu na bránu, ale míč orazítkoval jen břevno. Ve 13. minutě zakroutil Liška krásný centr na zadní tyč, kde stál osamocený Maloušek, který nedokázal z malého vápna dotlačit míč hlavou do brány. Ve 27. minutě se dokázal přes Halámka prosadit Fiala, ale jeho propagační střela skončila v náručích Simandla. O minutu později se dokázal prosadit přes tři obránce Liška, následně poslal míč pod sebe Pokornému, ale jeho střelu vyrazil brankář velmi dobrý reflexem na roh. Hned na to získal míč Ráček, který přešel jednoduše přes obránce Bláhu a poté přihrál míč pod sebe k Pokornému, který v gólové šanci přestřelil trestuhodně bránu. Ve 31. minutě se ve skrumáži nejlépe zorientoval Salák, ale jeho střelu dokázal dobrý zákrokem zneškodnit Simandl. Ve 43. minutě Ráček prošel celou polovinou hřiště, kde obešel několik protihráčů a následně našel uvolněného Bendu, který ukázal všem naším hráčům, jak se nekompromisně zakončuje, 1:1.
Na začátku druhého poločasu ve 47. minutě brankář Slatinský vyrazil míč před sebe k volnému Boučkovi, který pomocí teče obránců orazítkoval břevno a odtud se míč odrazil k Bradáčovi, který hlavou poslal míč opět jen do břevna. Bohužel brankář měl pro nás zakletou bránu. Pravidlo "nedáš, dostaneš" platilo ve 49. minutě, když Škoda nacentroval míč do vápna, na který si naskočil Bláha a falšovanou střelou poslal míč k tyči, 2:1. V 57. minutě Škoda vyslal mezi obránci do běhu Fialu, který dloubákem přes Simandla orazítkoval jen spojnici. V 64. minutě Ráček svým dlouhým nákopem našel Bradáče, který sám postupoval ze strany do vápna, ale následnou ostrou střelu zlikvidoval Slatinský na roh. V 69. minutě se nešťastně po vyběhnutí srazil brankář Simandl s domácí útočníkem a dvěma obránci. Z tohoto střetu byl vážně odnesen Simandl na nosítkách do šaten, který si pohmoždil pravý bok. Do brány se musel postavit náhradní brankář Sysel, který měl již v sobě dopolední zápas za Céčko. V 73. minutě Liška poslal dlouhý roh na zadní tyč, kde nejvýše vyskočil Vítek a hlavou poslal míč k tyči, 2:2. V 75. minutě po zaváhání stopera a brankáře, využil této situace Liška, který po následném obhození brankáře poslal míč do prázdné brány, 2:3. V závěru zápasu hrozili domácí jen dlouhými nákopy, ale náš tým si s tím dokázal poradit, kdy týmu i pomohl střídající brankář Sysel.

„Zápas jsme po herní stránce naprosto zvládli. Od prvních až do posledních minut jsme diktovali tempo hry, ale dokázali jsme soupeři nabídnout po chybách i rychlé protiútoky nebo standardky, které měli velmi nebezpečné. Dnes jsme zahodili několik tutovek, které by stačily i na pět zápasů. Fotbal se musel v Hrotovicích líbit, protože jsme hráli pěkný kombinační fotbal. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu. Naprosto zaslouženě jsme odvezli všechny tři body a stále vedeme tabulku soutěže." řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.