Benfika padla s posledními Hrotovicemi

Sokol Hrotovice – FC Velké Meziříčí B 2:1 (1:1)

K 8. kolu jsme zajížděli k poslednímu celku tabulky. Hrotovice nedokázali v této sezóně ani jednou bodovat. Čekal nás tedy velmi důležitý zápas
.Na začátku utkání byl ve 2. minutě utkání sražen na hranicí velkého vápna Liška, následný PVK zahrál Polák, který minul těsně bránu. V 8. minutě se dostal do vápna Vítek, ale jeho střela skončila v boční síti. O minutu později se dostal ke střele Smejkal, ale jeho střela skončila v náručích brankáře. V 10. minutě se dostali i domácí do nebezpečné šance, ale po dlouhém centru za naší obranu se dostal ke střele Salák, kterého tváři tvář zneškodnil Jícha. O dvě minuty později se propadl Polák, když jeho podběhnutí zachytil Salák, kterého opět v gólové šanci zneškodnil Jícha. Ve 14. minutě Halámek poslal míč do sprinterského souboje k Cahovi, který poté minul těsně bránu. V 18. minutě Holoubek vybídl mezi Polákem a Halámkem rozeběhlého Saláka, ale jeho opět ve stoprocentní šanci vychytal brankář Jícha. Ve 23. minutě Smejkal vyhrál souboj ve vápně, následně přihrál vedle sebe Vítkovi, který poslal míč k Liškovi, a ten vstřelil vedoucí gól, 0:1. O minutu později poslal Vyskočil míč do vápna k Smejkalovi, kterému hlavičku zneškodnil brankář Slatinský. Další šanci zneškodnil opět Slatinský, když střelu na bránu vyslal Vyskočil. Ve 26. minutě jsme si přihráli špatně na půlce, následně založili domácí rychlý protiútok, když Hrůza vyslal mezi obránci do běhu Furiše, který postupoval sám na Jíchu a těsně před ním přihrál vedle sebe míč Salákovi, a ten dokázal poslat míč do prázdné brány, 1:1. Ve 30. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě domácí Furiš. Ve 35. minutě si Smejkal narazil s Liškou, ale jeho střela skončila těsně vedle brány. Ve 38. minutě Maloušek vyslal do běhu Vyskočila, který našel ve vápně Lišku, jehož střelu obrana zblokovala.
Na začátku druhého poločasu v 50. minutě Smejkal našel Cahu mezi obránci, ale Cahovu střelu dokázal zneškodnit brankář Slatinský. V 58. minutě domácí David uvolnil svojí přihrávkou Saláka, ale jeho tvrdou střelu zlikvidoval Jícha. V 63. minutě Vyskočil obehrál Pekárka a těsně před hranicí vápna orazítkoval břevno. Do další šance se dostal Halámek, ale jeho zneškodnil Slatinský. V 71. minutě jsme zahráli nacvičený signál, ale Liška v gólové šanci přestřelil bránu. V 73. minutě se dostal ke střele Blatný, ale šanci zlikvidoval dobře chytající Jícha. V 75. minutě po naší chybné přihrávce, založili domácí rychlý protiútok, který dokázal potrestat svým druhým gólem Salák, 2:1. V 77. minutě se propadli naši stopeři, ale Salák z boční strany nedokázal překonat Jíchu. V 84. minutě Salák dokázal projít přes Halámka a Kameníka, ale následná střela skončila těsně vedle brány. V 87. minutě šel do souboje s brankářem Večeřa, ale brankář Slatinský trefil ve vápně rukou do hlavy Večeřu, kterého musela rychlá záchranka odvést do nemocnice s otřesem mozku. Poté zahrával PVK Smejkal, ale jeho střelu vytáhl excelentním zákrokem Slatinský na roh. V nastavení se dostal do velmi dobré šance Smejkal, ale místo střely zvolil bohužel jen přihrávku na Lišku, kterému poté odebral míč domácí obránce.
„Utkání se hrálo nahoru a dolu po chybách na obou stranách. Soupeř byl podle mě velmi hratelný, ale my jsme toho nedokázali využít. Od 30. minuty jsme hráli proti deseti hráčům, ale bohužel to nebylo znát. Strašně moc jsme zkazili jednoduchých přihrávek a vůbec jsme nepodporovali útok. Se zápasem a hlavně s výsledkem jsem hrubě nespokojen, protože jsme z Hrotovic měli odvést všechny 3 body, ale realita byla jiná. V zápase chyběla velká chuť se porvat o vítězství. Nejlepším hráčem jednoznačně byl brankář Jícha, který nás v těžkých chvílích podržel.," řekl po zápase rozhněvaně trenér Libor Smejkal mladší.