Benfika padla v Rapoticích

FC Rapotice - FC Velké Meziříčí B 3:0 (2:0)

K předposlednímu celku tabulky nemohl odcestovat z pracovních důvodů stoper O. Kafka. Hráli jsme na velmi kvalitní trávě.
Na začátku utkání ve 3. minutě Vítek vyslal křižnou přihrávku na Bradáče, který si míč potáhl po lajně a následně nacentroval míč do malého vápna, kam si naběhl osamocený Liška, který v tisící šanci trefil jen brankáře T. Laše. V 11. minutě se osmělili i domácí, když Stehlík poslal PVK do vápna na M. Laše, který hlavičkoval jen nad bránu. Ve 21. minutě Souček nakopl dlouhý míč na Lišku, který v těžké pozici sklepl míč pod sebe Bradáčovi, ale jeho následná střela letěla těsně vedle spojnice. Ve 23. minutě hlavičkoval Matoušek jen do svého hráče a následně ve skrumáži se dostal nejrychleji k míči M. Laš, který nekompromisně zakončil, 1:0. V závěru poločasu ve 44. minutě poslal Stehlík dlouhý centr do vápna, kde na míč nedosáhl brankář Jícha a Matoušek znovu poslal míč pod sebe hlavou, kde našel Sobotku, který propálil vše, co mu stálo v cestě, 2:0. Poté jsme hru otevřeli a snažili jsme se o kontaktní gól, ale bohužel v 70. minutě Pavlíček nakopl dlouhý míč na rozeběhlého M. Laše, který zatáhl míč do vápna a zvýšil na 3:0. O minutu později jsme mohli vstřelit gól, když si zatáhl míč do vápna Kafka, ale toho perfektně vychytal brankář T. Laš. Následný roh poslal Bradáč na volného Součka, ale i toho v gólové šanci vychytal T. Laš. V 76. minutě se dokázal prosadit na pravé straně Liška, který zatáhl míč do vápna a poslal míč pod sebe na malé vápno k nabíhajícímu Veselému, ale ten trestuhodně a nepochopitelně přestřelil bránu. V závěru zápasu byl zbytečně vyloučen Josef Kafka.

„Tento zápas byl pro nás maximálně smolný, protože jsme nedali na začátku dva jasné góly, tu největší měl hned ve 3. minutě Liška. Zápas se mohl vyvíjet úplně jinak, ale to je prostě fotbal. V zápase nám chyběl ve středu hřiště hráč, který by hru zklidnil a hlavně rozdával přesné míče na obě dvě strany. Mrzí mě, že jsme dnes střelecky naprosto selhali." řekl po zápase naštvaně trenér Libor Smejkal mladší.