Benfika po sérii proher vyhrála v Rapoticích

FC Rapotice - FC Velké Meziříčí 2:4 (0:2)

Ve 12. kole jsme zajížděli do Rapotic. Hráli jsme o šest bodů, protože se soupeř nacházel před námi o tři body. K utkání nemohl odcestovat zraněný Halámek, Maloušek a odjetý na dovolené brankář Jícha. Po 6 letech nám pomohl v mistrovském utkání Dušan Smejkal, který momentálně hraje za C tým, kde již vstřelil 13 gólů na podzim.
Na začátku utkání v 8. minutě kopali domácí před hranicí velkého vápna nebezpečný PVK, na který se postavil Chládek, ale jeho dělovku směřující k šibenici vyrazil robinsonádou brankář Simandl. O dvě minuty později Caha vybojoval míč u rohového praporku, navedl míč do středu hřiště, kde našel volného D. Smejkala, který vymetl pavučinu v Sobotkovi šibenici, 0:1. V 18. minutě poslal Liška dlouhý PVK na zadní tyč, kam si naběhl Štefka, ale jeho hlavička skončila těsně vedle tyče. Ve 23. minutě Liška se dokázal prosadit přes obránce ve vápně, následně poslal míč pod sebe Cahovi, kterému míč zblokoval při střele domácí obránce, poté se míč odrazil k volnému Vítkovi, který levačkou zkoušel překonat na zadní tyči Sobotku, ale ten vynikajícím zákrokem míč vyrazil na roh. Ve 34. minutě byl u lajny faulován Liška, který sám zahrál PVK na přední tyč, kde stál Bradáč, a ten nekompromisní střelou pod břevno rozvlnil domácí síť, 0:2. Následně na to poslal ostrou přihrávku Vítek malým vápnem, ale nikdo na ni nedokázal zareagovat. V závěru poločasu střílel M. Sobotka na Simandla, ale ten reflexním zákrokem míč vyrazil na roh.
Na začátku druhého poločasu v 52. minutě Caha nechtěně přihrál míč dozadu naším obráncům, ale míč proklouzl k rozeběhlému Mlejnkovi, který postupoval sám na bránu a těsně před Simandlem vstřelil gól, 1:2. Neuběhla ani minuta a znovu jsme se mohli radovat z dalšího gól, když Bradáč poslal krásný dlouhý míč do vápna, kam si naběhl Vítek, který po důrazném vzdušném souboji s brankářem Sobotkou dopravil hlavou míč do brány, 1:3. V 65 minutě dostal míč do spánku D. Polák, kterému zapadl jazyk, ale naštěstí se nacházela na hřišti zdravotní sestra, která Polákovi pomohla. Momentálně je v pořádku a mockrát děkuji domácí sestřičce za její pomoc. V 71. minutě Vítek vyhrál hlavičkoví souboj pro Lišku, který našel Malce v náběhu, a ten zvýšil na 1:4. V 76. minutě J. Matoušek prošel na lajně přes Kameníka a Kafku, následně odcentroval míč do vápna na volného M. Laše, který nedal Simandlovi šanci. O minutu později Bradáč získal míč na lajně, poté vyslal do úniku Lišku, ale ten sám před brankářem nedokázal proměnit gólovou šanci. V závěru zápasu Pavlíček tečoval letící míč do vápna, ale Simandl dokázal nepříjemný míč vyrazit mimo bránu.

„Dnes jsme předvedli po dlouhé době velmi dobrý a bojovný fotbal. Zápas se musel určitě všem divákům líbit. Hráli jsme jako tým a zaslouženě jsme i vyhráli. Všem hráčům chci poděkovat za odvedený zápas. V tomto zápase musím vyzdvihnout výkon Simandla, který v horkých chvílích dokázal tým podržet a ještě zaslouží velkou pochvalu matador Dušan Smejkal, který mě mile překvapil." řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.