Benfika poprvé padla

Sokol Kouty - FC Velké Meziříčí B 3:0 (1:0)

V dalším kole jsme zajížděli do Koutů. Celkově máme s tímto týmem velice špatnou vzájemnou bilanci. K zápasu nemohl odcestovat kapitán týmu Halámek, který byl na dovolené. Do Koutů s námi i odcestovali 3 starší dorostenci.
Na začátku utkání ve druhé minutě se dostali domácí do velmi nebezpečné šance, když domácí Růžička vybídl do rychlého úniku nebezpečného Cejpka, ale ten z ostrého úhlu nepřekonal brankáře Jíchu. V 6. minutě zahrál na přední tyč rohový kop Liška, který našel ve výskoku Poláka, ale jeho hlavička skončila bohužel jen na břevně. Ve 27. minutě domácí opět poslali dlouhý míč na naši obranu, kde stal volný Cejpek, který okamžitě vyslal kolmicí do náběhu Coufala, který jako Cejpek nedokázal z ostrého úhlu trefit bránu. Ve 35. minutě získal míč Jícha, který okamžitě poslal nákop dopředu, ale trefil jen prvního domácího hráče Klimenta, který okamžitě vyslal míč k Semrádovi a ten dokázal prostřelit Jíchu, 1:0. Ve 43. minutě poslal Veselý dlouhý aut do vápna, kde se míč odrazil k volnému O. Kafkovi, ale jeho následná střela skončila těsně nad břevnem.
Na začátku druhého poločasu ve 49. minutě se dostal ke střele z větší vzdálenosti J. Kafka, ale míč letěl jen nad bránu. V 56. minutě zahrál Havelka PVK do vápna, kde našel volného Roušara, který hlavou dokázal překonat Jíchu, 2:0. V 64. minutě Coufal poslal do vápna centr, který Jícha vyboxoval na volného Tenkla, ale ten z penalty přestřelil bránu. O tři minuty později poslal Bradáč centr na volného Lišku, který hlavičkoval pouze do brankáře Veselého. V 68. minutě poslali domácí dlouhý nákop za naši obranu na rozeběhlého Cejpka, ale toho dokázal vychytat Jícha. V 74. minutě se dostal do nebezpečné šance Liška, který dostal krásný centr od O. Kafky, ale jeho v momentu střely zlikvidoval domácí brankář, který vyrazil míč na roh. V 84. minutě, když jsme měli otevřenou hru, se odrazil míč k volnému Cejpkovi, který okamžitě vyslal z půlky do samostatného úniku Tenkla, který dokázal svoje sólo proměnit, 3:0.

„V prvním poločase jsme se dostávali hodně často před domácí vápno, ale místo rychlé střely na bránu jsme akci bohužel překombinovali a následně ztratili míč. Škoda, že Polákova hlavička neskončila v bráně a následně jsme domácím darovali po naší hrubé chybě gól, zápas mohl mít jiný průběh. Domácí po celý zápas jen nakopávali dlouhé míče za naši obranu, ale tento styl hry nám vůbec nesvědčí. Ve druhém poločase hlavně v závěru jsme hráli velmi důrazně a aktivně, ale to už bylo pozdě, protože domácí zalezli až do vápna a těžko se prosazovalo. " řekl po zápase trenér Libor Smejkal mladší.