Benfika porazila Herálec


Velké Meziříčí B – TJ Sokol Herálec 3:1 (2:1)

V dalším domácím zápase chtěla Benfika potvrdit stoupající formu, ale v cestě ji stál houževnatý soupeř z Herálce, který vyniká velkou bojovností.
Utkání začalo oboustranně velice opatrně a spíše se odehrávalo hlavně ve středu pole. Přispívala k tomu hlavně spousta individuálních chyb a ztrát. První kdo si vytvořil šanci, byli domácí a byla to tutovka. V 10. minutě po střele Berana vypadl míč s náruče gólmanovi hostů před dobíhajícího Bublana , ale ten netrefil bránu. Na další šanci se čekalo až do 22. minuty a hned to byla gólovka. Po přesně zahraném rohovém kopu Liškou si na přední tyč seběhl Z. Mucha a nedal gólmanovi žádnou šanci. Hned po rozehrání v 24. minutě zahrozil i soupeř. Po chybě u postraní čáry se kopal následně rohový kop. Ten velice dobře zahrál Slováček a našel na penaltě úplně osamoceného Hanáka, který dělovkou nedal Krubovi šanci. Pro domácího gólmana to byl první obdržený gól od jeho přestupu z Třebíče a po 292 minutách hry bez inkasovaného gólu. Poté Benfika přidala a soupeře přitlačila. Dokázala s toho vytěžit také ukázkový gól v 37. minutě, kdy vyslal nádhernou střelu z 30 metrů Beran a trefil přesně pod levé víko. Následně už se poločas dohrál v poklidu pod taktovkou domácích.
Do druhého poločasu opět vstoupili lépe domácí. Aktivní hrou si vytvořili tlak, šance na sebe nedaly dlouho čekat. V 59. minutě si na dlouhý balón Halámka naběhl dobře hrající Bublan, potáhl balon po nahrávce na Lišku a po jeho bezchybném zpracování nemohlo následovat nic jiného, jak pěkný gól. Další zlomový moment utkání přišel v 65. minutě, kdy po hrubém faulu na Bublana šel předčasně pod sprchy Kovář. Poté jako by Benfiku pojišťovací gól a vyloučení uspokojilo a hra trochu upadla. Domácí kontrolovali míč a soupeře pouštěli jen do ojedinělých akcí, které končily převážně před velkým vápnem. Výsledek 3:1 je nakonec spravedlivý a pro Benfiku zasloužené 3 body.
Vyjádření k utkání:
Dnešní utkání z mého pohledu nebylo zase až tak koukatelné pro diváky, ale měli jsme tram i pěkné herní pasáže v podobě náběhu velice dobře hrajícího Bublana. Tři body jsou zasloužené, protože soupeře z Herálce jsme mimo té gólovky do ničeho nepustili.

odkaz na fotogalerii

muži B - krajský přebor
7. kolo: FC Velké Meziříčí B – TJ Sokol Herálec 3:1 (2:1)
 
střelci:

23. Mucha Z., 39. Beran, 59. Liška - 25. Hamák

rozhodčí: Tesař – Kliner, Pojezný
sestava:

FC VM - Kruba - Mucha Z. (70. Kurečka), Maloušek (46. Polák), Souček, Halámek - Vítek, Nevoral, Bublan, Pokorný (80. Krčál) - Liška, Beran

 

Herálec - Flídr - Černý, Uchytil, Bureš, Čejka - Hořínek, Kovář, Slováček, Hamák - Myška, Chyba

karty:

 

Souček, Vítek
ČK: 65. Kovář

diváků: 100

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži B 18. kolo:
FC Velké Meziříčí B - TJ Nová Ves 1:1 (1:1)
branka: Vlk
ČK: Vlk

mistrovské utkání muži A 22. kolo:
FC Velké Meziříčí - Valašské Meziříčí 4:1 (2:1)
branky: 2x Demeter, Dolejš, Simr

mistrovské utkání dorost 22. kolo:
FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí st. 1:0 (1:0)

FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí ml. 1:1 (0:1)
branka: Chalupa

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

Příští zápas

Datum: 28.4.2018
FC Odra Petřkovice - muži A (16:00)

Datum: 29.4.2018
AFC Humpolec - muži B (16:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI