Benfika porazila Herálec

Velké Meziříčí B – TJ Sokol Herálec 3:1 (2:1)

V dalším domácím zápase chtěla Benfika potvrdit stoupající formu, ale v cestě ji stál houževnatý soupeř z Herálce, který vyniká velkou bojovností.
Utkání začalo oboustranně velice opatrně a spíše se odehrávalo hlavně ve středu pole. Přispívala k tomu hlavně spousta individuálních chyb a ztrát. První kdo si vytvořil šanci, byli domácí a byla to tutovka. V 10. minutě po střele Berana vypadl míč s náruče gólmanovi hostů před dobíhajícího Bublana , ale ten netrefil bránu. Na další šanci se čekalo až do 22. minuty a hned to byla gólovka. Po přesně zahraném rohovém kopu Liškou si na přední tyč seběhl Z. Mucha a nedal gólmanovi žádnou šanci. Hned po rozehrání v 24. minutě zahrozil i soupeř. Po chybě u postraní čáry se kopal následně rohový kop. Ten velice dobře zahrál Slováček a našel na penaltě úplně osamoceného Hanáka, který dělovkou nedal Krubovi šanci. Pro domácího gólmana to byl první obdržený gól od jeho přestupu z Třebíče a po 292 minutách hry bez inkasovaného gólu. Poté Benfika přidala a soupeře přitlačila. Dokázala s toho vytěžit také ukázkový gól v 37. minutě, kdy vyslal nádhernou střelu z 30 metrů Beran a trefil přesně pod levé víko. Následně už se poločas dohrál v poklidu pod taktovkou domácích.
Do druhého poločasu opět vstoupili lépe domácí. Aktivní hrou si vytvořili tlak, šance na sebe nedaly dlouho čekat. V 59. minutě si na dlouhý balón Halámka naběhl dobře hrající Bublan, potáhl balon po nahrávce na Lišku a po jeho bezchybném zpracování nemohlo následovat nic jiného, jak pěkný gól. Další zlomový moment utkání přišel v 65. minutě, kdy po hrubém faulu na Bublana šel předčasně pod sprchy Kovář. Poté jako by Benfiku pojišťovací gól a vyloučení uspokojilo a hra trochu upadla. Domácí kontrolovali míč a soupeře pouštěli jen do ojedinělých akcí, které končily převážně před velkým vápnem. Výsledek 3:1 je nakonec spravedlivý a pro Benfiku zasloužené 3 body.
Vyjádření k utkání:
Dnešní utkání z mého pohledu nebylo zase až tak koukatelné pro diváky, ale měli jsme tram i pěkné herní pasáže v podobě náběhu velice dobře hrajícího Bublana. Tři body jsou zasloužené, protože soupeře z Herálce jsme mimo té gólovky do ničeho nepustili.