Benfika postupuje do krajského přeboru

Benfika postupuje do krajského přeboru


FC Velké Meziříčí B – Sokol Hrotovice 7:0 (3:0)

V důležitém utkání v boji o postup do krajského přeboru jsme hostili na domácím hřišti Hrotovice. Do první šance jsme se dostali v 5. minutě, kdy se Ráček postavil k PVK, ale jeho následná střela letící nad zdí, skončila těsně nad břevnem. V 7. minutě poslal Liška PVK z větší vzdáleností do vápna, ale míč zaplul do brány, 1:0. O tři minuty později se do zakončení dostal Bublan, který střílel mimo bránu. V 16. minutě poslal Ráček krásnou střelu k tyči, kterou vyrazil výtečně brankář Slatinský, ale dorážející Bouček trestuhodně minul bránu. Hned na to se opět dostal do gólové šance Ráček, který ale netrefil bránu. V 18. minutě se dostali i do šance hosté, ale Škoda mířil jen mimo bránu. Ve 22. minutě Bouček připravil gól Liškovi, který střílel do prázdné brány, 2:0. O dvě minuty později vyslal Liška do úniku Boučka, který opět v dobré pozici přestřelil bránu. Ve 29. minutě Bouček vyslal do úniku rozběhlého Pokorného, který okamžitě poslal míč před malé vápno k naprosto volnému Liškovi, který mohl zkompletovat hattrick, ale v tváři tvář brankáři, nedokázal trefit bránu. Do gólové šance se dostal Vítek, ale jeho střelu excelentně zlikvidoval Slatinský. Brankář Slatinský si o dvě minuty později připsal další skvělý zákrok, kdy po centru Ráčka střílel Liška na bránu, ale jeho střelu zlikvidoval Slatinský, když míč vyrazil na břevno. Ve 40. minutě poslal Vyskočil centr do vápna, kde našel Vítka, který se již nemýlil, 3:0.
Na začátku druhého poločasu poslal Liška dlouhý roh na P. Muchu, který hlavičkoval jen do boční sítě. V 51. minutě Vítek vyslal mezi obránci do úniku Boučka, který dokázal prostřelit brankáře, 4:0. V 56. minutě Polák poslal míč vedle sebe k volnému Boučkovi, který z prvé umístil míč k tyči, 5:0. O dvě minuty později vybídl Ráček do úniku Lišku, který v dobré pozici minul bránu. V 68. minutě se dostali do velmi nebezpečné šance hosté, ale jejich zakončení zlikvidoval Invald. Po pěkné kombinaci Liška, Řezníček a Polák, kdy třetí jmenovaný nedokázal překonat Slatinského z boční strany. V 74. minutě Liška poslal míč pod sebe na volného Ráčka, který mířil k tyči, ale na poslední chvíli zblokoval střelu obránce. V 77. minutě velice dobře Liška obešel ve vápně tři obránce a poté přihrál míč pod sebe do vápna, kam si naběhl Vítek, který v naprosté gólové šanci minul bránu. V 80. minutě Vítek poslal míč do strany na nabíhajícího Lišku, který levou nohou poslal míč do vápna, kde nekompromisní střelou zakončil Ráček, 6:0. V 84. minutě poslal dlouhý míč do vápna Malec, který našel Lišku, ten poslal míč ramenem na břevno a odtud se míč odrazil k nabíhajícímu P. Muchovi, který dopravil míč do brány, 7:0.
„Hrotovice nám zápas naprosto usnadnily a my jsme si mohli v zápase vyzkoušet různé kombinační akce. Jen mě mrzí, že jsme si s naprosto vyloženými šancemi nedokázali poradit, protože skóre mohlo být mnohem vyšší. Hráči zápas naprosto odmakali a po zásluze i vyhráli. O víkendu prohrála Nová Ves 4:0 v Koutech a my jsme mohli na dálku slavit historický postup do Krajského přeboru. Musím všem hráčům, realizačnímu týmu, výboru a všem fanouškům poděkovat, že se podíleli na tomto úspěchu. Další zápas hrajeme v sobotu v 16:30 hod v Náměšti. Odjezd autobusu je v 14:45 hod od Tržiště " řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.
      
odkaz na fotogalerii 

muži B - 1.A třída sk. B
24. kolo: FC Velké Meziříčí B – Sokol Hrotovice 7:0 (3:0)
 
střelci:

7. a 22. Liška, 51. a 56. Bouček, 40. Vítek, 80. Ráček, 84. Mucha P.

rozhodčí: Kubeš – Sliž, Budín
sestava:

FC VM - Invald – Malec, Halámek, P. Mucha, Vyskočil – Vítek – Bouček (61. Řezníček), Ráček, Pokorný (56. Polák), Bublan (46. Jakeš) – Liška

 

Hrotovice: Slatinský – O. Harant, Nevtípil, Pekárek, Čtvrtníček, Furiš, Růžička, Škoda, Novák, M. Harant, Fiala

karty:

 

diváků: 50

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1