Benfika přišla o vítězství až v závěru


FC Chotěboř - FC Velké Meziříčí B 1:1 (0:1)

Benfika zajížděla k dalšímu těžkému soupeři a to na horkou půdu do Chotěboře. Před soutěží vyzdvihovanou jako jednoho z hlavních adeptů na postup. Tým Benfiky však chtěl potvrdit stoupající formu jak výsledkovou, tak herní.
Od prvních minut bylo patrné, co hosté přijeli hrát a na vlastní polovině postavili nepropustnou hráz a soupeř narážel na jejich soustředěné bloky. Proto se také většina zápasu odehrávala ve středu pole. Benfika si vytvořila první velkou šanci a hned to byla gólovka. Souček odebral čistě baloun na velkém vápně, pasem našel přesně Lišku a ten si dvakrát vyměnil balon s Krčálem, který také chladnokrevně proměnil. Soupeř si nevytvořil v prvním poločase vůbec žádnou šanci a před Krubou se dostával jen nakopávanými míči, ale s těmi si brankář rezervy uměl poradit.
Druhý poločas Chotěboř ještě více otevřela hru ve snaze vyrovnat, ale to byla voda na mlýn dobře hrajících a bránících hostů. Začali se vytvářet i šance. Velká šance přišla v 55. minutě, kdy šel sám na gólmana Liška, ale při kličce si v rozhodující moment ukopl balon. Soupeř mohl srovnat v 64. minutě, kdy vyslal dělovku z 20 metrů na Krubu Moravec. Výborný Kruba však vše chytil s ledovým klidem. Další velká šance Benfiky přišla v 73 minutě, kdy promáchl na malém vápně Nevoral a odmítl navýšení skóre. Hosté se poté stále snažili o vyrovnání, ale jejich nakopávané míče k ničemu nevedly. Rozhodující moment přišel v 87. minutě, kdy po rohu domácích se všichni soupeřovi hráči přesunuli do vápna, kde následně zahrál Moravec roh na zadní tyč a nejvýše vyskočil M. Somerauer a vyrovnal. Při výskoku však fauloval bránícího Bublana, ale rozhodčí faul nepískl a Benfika tak přišla v posledních minutách o vítězství.

Vyjádření k utkání:
Do Chotěboře jsme přijeli s jasnou taktikou dobře bránit a pokusit se soupeře překvapit s brejku. To jsme v prvním poločase splnili na 100 %. Ve druhém poločase jsme mohli skóre navýšit. Soupeř vyrovnal 3 minuty před konce po rohu myslím si, že po faulu na Bublana, ale rozhodčí to tak neviděl. Nakonec si myslím, že dělba bodů je pro oba týmy spravedlivá.

muži B - krajský přebor
8. kolo: Fc Chotěboř - FC Velké Meziříčí B 1:1 (0:1)
 
střelci:

88. Somerauer M. - 25. Krčál

rozhodčí: Mička - Porupka, Niederle
sestava:

FC Chotěboř - Dobrovolný - Čáp, Hromádka, Odvářka, Hlaváček (69. Filipský) - Koutný (62. Šimoňák), Ďoubal (84. Somerauer), Somerauer, Dvořák - Moravec, Odvářka

 

FC VM - Kruba - Halámek, Souček, Polák (82. Mužátko) Malec - Krčál, Bublan, Vítek, Nevoral (90. Kurečka) - Beran, Liška

karty:

Halámek, Souček, Liška

diváků: 100

<< zpět

Novinky

mistrovské utkání muži A 15. kolo:
FC Velké Meziříčí - TJ Jiskra Rýmařov 1:2 (0:1)
branka: Mucha
ČK: 24. Komínek

mistrovské utkání muži A 14. kolo:
FC Vikt. Otrokovice - FC Velké Meziříčí 2:0 (0:0)
ČK: 68. Dolejš

mistrovské utkání dorost 14. kolo:
FC Velké Meziříčí st. - FC Kyjov 1919 3:4 (2:2)
branky: 3x Sysel F.


FC Velké Meziříčí ml. - FC Kyjov 1919 1:2 (0:0)
branka: Bajer

mistrovské utkání muži A 10. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1. SK Prostějov 1:2 (1:1)
branka: Dolejš

mistrovské utkání dorost 13. kolo:
MFK Vyškov - FC Velké Meziříčí st. 2:1 (0:1)
branka: Zedník


MFK Vyškov - FC Velké Meziříčí ml. 2:1 (0:0)
branka: Bajer

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1