Benfika prohrála s druhým Herálcem

TJ Sokol Herálec – FC Velké Meziříčí B 5:1 (2:0)

Do Herálce jsme zajížděli ve velmi improvizované sestavě, když nás na poslední chvíli doplnili 3 hráči z C týmu, např. bratr Dušana Smejkala. Hráli jsme s druhým celkem tabulky, který ztrácí bod na postup do krajského přeboru.
Na začátku utkání ve 4. minutě špatně odkopl míč Malec a následně získal míč Bureš, který postupoval sám na Simandla, ale ten fantasticky vyrazil míč na roh. V 9. minutě dostal míč Bureš, který okamžitě sklepl míč na Skálu, který stál v metrovém ofsajdovém postavení, ale pomezní nechal hru běžet a Skála neměl problém s vyběhlým Simandlem, 1:0. V 19. minutě přihrál Halámek nepřesně do středu hřiště, kde míč zachytil Bureš, který naštěstí střílel nad bránu. Ve 25. minutě se ocitl sám ve vápně J. Ptaszek, který přihrál pod sebe míč k J. Slováčkovi, ale ten trestuhodně přestřelil bránu. Ve 33. minutě utekl po levé straně J. Slováček, který přihrál míč před prázdnou bránu Burešovi, ale ten netrefil odkrytou bránu. Ve 40. minutě jsme založili po straně rychlý protiútok, ale Kameník poslal špatnou přihrávku pod sebe a následně z výhody byla nevýhoda, když Bureš získal míč a poslal ho rychle dopředu k volnému Boháčovi, který dokázal překonat Simandla.
Ve druhém poločase hned během pár sekund udělal fatální a nepochopitelnou chybu Bradáč, který přihrál slabý míč dozadu k obráncům, ale míč vystihl Boháč a postupoval sám do vápna a poté poslal křižný míč do vápna k úplně volnému J. Ptaszkovi, ale toho napoprvé vychytal Simandl a na následnou dorážku už byl krátký, 3:0. Ani neuběhla minuta a znovu jsme inkasovali, když Skála poslal vzdušný míč do vápna na J. Ptaszka a ten hlavou poslal míč do brány, 4:0. Během dvou minut viděl dvě žluté karty Halámek a následně musel odejít do sprch. V 52. minutě utekl naším obráncům J. Ptaszek, který si zaběhl na dlouhý míč a následně dokázal znovu překonat Simandla a tím i během sedmi minut zkompletoval hattrick, 5:0. V 57. minutě byl těsně před hranicí vápna faulován Vítek, ale následný PVK letěl těsně vedle spojnice, který zahrával Liška. V 69. minutě byl ve vápně faulován Kameník a poté se k penaltě postavil Liška, který nedal brankáři šanci, 5:1. V závěru zápasu měl velkou šanci Šulc, ale s jeho střelou si poradil Simandl.
„Do Herálce jsme odcestovali s cílem, že nemáme co ztratit, ale můžeme jen překvapit. K zápasu jsme nastoupili v nekompletní sestavě a bylo to od začátku znát. Jak znám osobně Herálec, tak si myslím, že dnes jsme měli velkou šanci uspět, pokud bychom byli v kompletní sestavě. Díky zaváhání Stonařova a Rapotic jsme se definitivně zachránili a příští dva zápasy můžeme odehrát klidněji." řekl po zápase trenér Libor Smejkal mladší.