Benfika prohrála s Jemnickem


FC Velké Meziříčí B - 1. FC Jemnicko 3:4 (1:2)

Benfika nastoupila k dalšímu domácímu zápasu s velkou snahou přerušit sérii proher a soupeře s Jemnicka, co nejvíce potrápit. Hned od prvních minut se do soupeře pustila s velkou vervou. V 6. minutě Beran atakoval obránce hostí, který poslal malou domu a tu vystihl Liška, obešel brankáře a proměnil do prázdné branky. V 7. minutě domácí ještě asi slavili, po levé lajně jim utekl Netrda, nacentroval do vápna a pro volného Morkuse nebyl problém srovnat a srovnat skóre. Poté se hrál oboustranně otevřený fotbal s šancemi na obou stranách, kde však vždy dobře zasáhli gólmani. Další zlomový moment zápasu přišel v 30. minutě. Tentokrát po pravé straně utekl  Netrda, který nacentroval a opět Morkus na malém vápně skóroval. V 32. minutě se řítil sám na Kopečka Liška, který byl faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten však sám faulovaný hráč neproměnil. Do poločasu mohli ještě domácí srovnat. V 45. minutě potáhl balon Beran a naservíroval Liškovi do 100% šance, ale toho tentokrát vychytal brankář. Pro neproměněných šancí se šlo do kabin za nepříznivého stavu pro domácí.
Do druhé půle vstoupila aktivně opět Benfika. V 47. minutě trefil Liška krásnou střelou s vápna jen tyč. Následně si domácí vybrali slabší patnáctiminutovku. V 57. minutě po chybě u postraní čáry vyslal do brejku Kříže Tesař a elitní střelec Jemnicka prostřelil Krubu. Další pohroma pro domácí přišla v 69. minutě, kdy ve vápně nešikovně fauloval Krčál a Kříž se opět s nařízené penalty nemýlil. Domácí však se však snažili s nepříznivým stavem něco udělat a v posledních 20. minutách soupeře zatlačili na jeho polovině. V 72 minutě krásnou střelou z 25 metrů snížil Ráček. O 2. minuty později po centru Bublana snížil na rozdíl jediné branky Beran. Následně domácí ještě více otevřeli hru. Se snahou vyrovnat. Proto diváci v závěru viděli útočný fotbal s šancemi na obou stranách. V 90. minutě po velkém závaru před Jemnickou brankou hosté dvakrát vykopávali z brankové čáry. Benfice dnes nebylo asi souzeno vyrovnat a v závěru se od ní odvrátilo i trochu toho fotbalového štěstí.
Vyjádření k utkání:
V dnešním zápase jsme byli Jemnicku minimálně vyrovnaným soupeřem. Ukázala se naše slabá stana, která je v koncovce. Proměnit polovičku šancí, co jsme měli, ten zápas by se asi vyvíjel úplně jinak. Soupeř nám naopak ukázal jak na to a jak je důležité v této soutěži mít elitní střelce.

muži B - krajský přebor
13. kolo: FC Velké Meziříčí B – 1. FC Jemnicko 3:4 (1:2)
 
střelci:

6. Liška, 72. Ráček, 74. Beran – 7. a 30. Morkus, 57. a 69. Kříž

rozhodčí: Jílek - Muller, Křenek
sestava:

FC VM - Kruba - Malec, Kafka, Souček, Maloušek, Ráček, Bublan (87. Polák),  Vítek (63. Krčál), Nevoral (58. Pokorný) - Liška, Beran

 

Jemnicko - Kopeček - Máca, Bastl, Kincl, Koutný - Frechka, Tobolka, Tesař (76. Svoboda), Netrda - Kříž, Morkus (46. Křivánek)

karty:

Krčál

diváků: 60

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži B 18. kolo:
FC Velké Meziříčí B - TJ Nová Ves 1:1 (1:1)
branka: Vlk
ČK: Vlk

mistrovské utkání muži A 22. kolo:
FC Velké Meziříčí - Valašské Meziříčí 4:1 (2:1)
branky: 2x Demeter, Dolejš, Simr

mistrovské utkání dorost 22. kolo:
FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí st. 1:0 (1:0)

FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí ml. 1:1 (0:1)
branka: Chalupa

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

Příští zápas

Datum: 28.4.2018
FC Odra Petřkovice - muži A (16:00)

Datum: 29.4.2018
AFC Humpolec - muži B (16:00)

Datum: 4.5.2018
muži A - FK Hodonín (16:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI