Benfika prohrála v derby s Budišovem

FC Velké Meziříčí - FC Budišov-Nárameč 0:2 (0:1)

K zápasu jsme nastoupili bez 4 hráčů, kteří patří do základní sestavy. Hlavně obranu jsme museli nově poskládat.
Utkání jsme začali velmi aktivně, ale jen do 10. minuty. Postupně jsme znervóznili a nechali jsme hrát Budišov. V 11. minutě proletěl míč vápnem k osamocenému J. Hortovi, ale ten naštěstí míč netrefil ideálně. V 19. minutě jsme mohli skórovat, ale jedovatou střelu Večeři směřující do brány zblokoval obránce a následný odražený míč se dostal k Malcovi, který z prvé střílel na bránu, ale opět obránce míč zneškodnil. Ve 22. minutě po zahraném rohu, orazítkovali hosté břevno. Ve 31. minutě R. Hort poslal centr do vápna k Urbanovi, který nedokázal ve stoprocentní šanci vstřelit gól. O minutu později J. Hort postupoval na bránu, ale Vítek nedokázal J. Hortovi odebrat míč a těsně před brankářem poslal míč k tyči, 0:1. Ve 35. minutě Votoupal prošel přes Kozuně, ale jeho finální střela skončila nad bránou.
Na začátku druhého poločasu v 50. minutě jsme inkasovali zbytečně laciný druhý gól, když Urban poslal míč do vápna k Netolickému, který míč poslal hrudí před sebe na Jíchu, ale míč se dostal nešťastně k volnému Votoupalovi, který míč uklidil do brány, 0:2. V 58. minutě dostal dlouhý nákop K. Nováček za obranu, když dokázal přehodit vybíhajícího Jíchu, ale míč poté nedokázal uklidit do brány. V 64. minutě střílel Večeřa z větší vzdálenosti nad bránu. V 79. minutě Dufkův centr skončil u Lišky, ale ten trefil jen hruď brankáře.
„Utkání jsme začali velmi aktivně, ale postupně jsme nechali hrát hosty. V zápase Budišov předvedl svoji kvalitu a zaslouženě vyhrál, protože jsme vystřelili jen jednou na bránu a to nejde vyhrát. V zápase jsem postrádal 4 hráče ze základní sestavy. Doufám, že příští týden v Třebíči předvedeme lepší herní projev.," řekl po zápase trenér Libor Smejkal mladší.