Benfika remizovala s první Želetavou

FC Velké Meziříčí B - TJ Sokol Želetava 1:1 (0:1)

První mistrovské utkání jsme odehráli za velmi příznivého počasí na umělé trávě. Hráli jsme s prvním celkem tabulky s Želetavou. Z A týmu nám šel pomoct jen Pokorný.

Na začátku prvního poločasu se dostal do první nebezpečné šance Čurda, ale naštěstí mířil jen nad bránu. Ve 12. minutě M. Vrbka posla dlouhý míč do vápna, ale míč lízl vnější břevno. O dvě minuty později se prosadil středem hřiště Pokorný, ale jeho následná střela levou nohou skončila jen vedle brány. Ve 23. minutě musel pro vážné zranění kotníku odstoupit Kafka, kterého nahradil Večeřa. Ve 24. minutě si na M. Vrbkům naběhl vysoký Vranka, který poslal míč hlavou těsně vedle tyče. Ve 33. minutě Štefka fauloval těsně před hranicí vápna Simandla a následný PVK zahrával Simandl, který poslal míč pod břevno, ale Jícha fantastickým zákrokem míč vytěsnil mimo bránu. Ve 37. minutě po sporném faulu se z 30 metrů opřel Vranka nekompromisně do míče a ten zaplul do šibenice, 0:1. Ve 43. minutě dokázal Simandl ve vápně obejít duo Halámek-Netolický, ale následnou střelu z úhlu dokázal zlikvidovat brankář Jícha.

Do druhého poločasu nastoupili domácí jako vyměnění, když dokázali držet míč na soupeřově půlce. V 53. minutě Liška poslal krásný ostrý centr do vápna na Štefku, ale tomu chyběli milimetry na vsítění gólu. Hned na to míč prošel mezi obránci na nabíhajícího Simandla, který dokázal postupovat z půlky sám na Jíchu, ale jeho sólo zlikvidoval reflexním a fantastickým zákrokem Jícha. V 72. minutě jsme založili krásnou akci u lajny, kde duo Liška s Pokorným dokázali na jeden dotek založit rychlý protiútok, a druhý jmenovaný zatáhl míč do středu hřiště a následně poslal nechytatelný míč k tyči, 1:1. V 75. minutě M. Polák poslal centr do vápna na Štefku, ale ten nedokázal jako v předchozí šanci dopravit míč hlavou do brány. V 78. minutě obránce nepřesně přihrál míč brankáři Mastnému, který následně přišel o míč a k míči se dostal Pokorný, který mohl vstřelit míč do prázdné brány, ale zbytečně se snažil o kličku brankářovi a posléze trefil jen boční síť.

„Zápas byl dvou poločasů. V prvním poločase měla mírně na vrh Želetava. Ve druhém poločase jsme na soupeře vlítli a nedali mu šanci na zakládání protiútoků. Dílo mohli dokonat v závěru Pokorný se Štefkou, ale nebylo jim přáno. Myslím si, že to byla pro obě dvě strany zasloužená remíza" řekl po zápase spokojený trenér Libor Smejkal mladší.