Benfika remizovala také ve Žďáře

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou B – FC Velké Meziříčí B 3:3 (2:1)

V dalším kole jsme zajížděli na velké okresní derby za tamní rezervou Žďáru. Poprvé jsme hráli na přírodní trávě, která byla perfektně připravena. Za tři a půl sezóny jsme ještě nikdy s rezervou Žďáru neprohráli.

Na začátku utkání v 5. minutě po krásné akci Bouček-Kameník, když druhý jmenovaný zatáhl míč do středu hřiště, čímž udělal prostor nabíhajícímu Liškovi, kterému míč poslal mezi obránci a Liška mohl sám postupovat z lajny do vápna, kam si naběhlo pět našich hráčů, ale Liška zbytečně volil ostrý a nepřesný centr do vápna, kde nikoho nenašel. O dvě minuty později Bouček vystihl Junovu přihrávku a okamžitě uvolnil krásným pasem mezi obránci Vítka, který z hranice vápna míjel těsně pravou tyč. V 18. minutě dostal zbytečně míč do tlaku Netolický, který musel následně faulovat a zahraný PVK Otoupalíka skončil nepochopitelně v bráně, když obrana ani brankář Jícha nedokázali na letící jednoduchý míč zareagovat, 1:0. Ve 32. minutě zahrál Němec rohový kop na přední tyč, kde si míč nešťastně srazil do brány Jícha, který byl důrazně atakovaný útočníky, bohužel to byl pro mě další nepochopitelný inkasovaný gól, 2:0. Ve 36. minutě si Otoupalík narazil s Junem, když první jmenovaný zkoušel tvrdou střelu na bránu, ale tělem míč zastavil Halámek. Ve 45. minutě Jícha nakopl dlouhý míč na Vítka, který prodloužil hlavou míč za obranu na rozeběhlého Lišku, kterého v následném úniku srazil ve vápně za cenu žluté karty Štursa a kopala se penalta. Štursa měl jednoznačně dostat červenou kartu, protože Liška šel sám na branku. Na penaltu se postavil sám postižený a nedal brankáři šanci, 2:1.
Na začátku druhého poločasu jsme se dostali do gólové šance, když Liška krásně vybídl do strany Kameníka, který zkoušel okamžitě ostrou střelu na zadní tyč, ale ke skórování mu chyběli milimetry. O tři minuty později Russ našel dlouhým nákopem Filippiho, který se dokázal prosadit přes Boučka, ale ten nedokázal ve slibné pozici trefit Jíchovu bránu. V 57. minutě po dobrém presinku celého týmu vystihl nepřesnou přihrávku Kotíka Liška, který sam postupoval na brankáře Pinkavu, ale tomu nedal opět šanci, 2:2. V 65. minutě se k odraženému míči dostal Otoupalík, ale jeho tvrdá střela skončila těsně vedle brány. V 72. minutě po autovém vhazování se uvolnil do vápna Němec, který svým centrem pod sebe našel nabíhajícího Otoupalíka, který nekompromisní ránou poslal domácí opět do vedení, 3:2. V 87. minutě dobře hrající Pokorný obešel tři hráče ve středu hřiště a následně vyslal do rychlého protiútoku Vítka, který svým ostrým centrem do malého vápna našel nabíhajícího Lišku a ten bez váhání zkompletoval svůj hattrick a udělal tečku za dnešním utkáním, 3:3.

„V zápase jsme po herní stránce více dominovali, protože se domácí snažili o nakopávání dlouhých míčů na nabíhající útočící hráče. Velice dobře jsme konečně kombinovali po stranách a tím jsme mohli pracovat na větším prostoru. Nejvíce mě mrzí, že jsme soupeři darovali naprosto laciné a nepochopitelné góly, které nás zřejmě stály i vítězství. Vzhledem k výsledkovému vývoji jsem s remízou spokojen." řekl po zápase spokojený trenér Libor Smejkal mladší.