Benfika rozstřílela Rantířov

FC Velké Meziříčí B - Ježek Rantířov 10:0 (5:0)

Důležité utkání o záchranu jsme sehráli na přírodní trávě. Hráči, kteří v minulém kole utrpěli vysokou prohru, tak chtěli vše na domácím hřišti odčinit.
Na začátku utkání v 10. minutě se dostal odražený míč k úplně osamocenému Vítkovi, který postupoval sám na brankáře Fouse, ale Vítek nedokázal v gólové šanci dopravit míč do brány. V 18. minutě zahrál malou domů Vaněk, ale míč vystihl Simr a okamžitě se snažil přehodit vyběhlého brankáře, ale ten zachytil míč rukou mimo bránu a následně obdržel rovnou červenou kartu a do brány se musel postavit hráč z pole Kubík. Následný PVK potrestal E. Smejkal, který dopravil míč do brány letící nad zdí, 1:0. Ve 29. minutě poslal krásnou přihrávku Simr mezi obránci k nabíhajícímu Dufkovi, ale ten střílel k tyči, ale brankář skvělým zákrokem vyrazil míč na roh. O minutu později E. Smejkal poslal ostrý míč do vápna na Z. Muchu, který ve skluzu dopravil míč do brány, 2:0. Ve 33. minutě Krejčí poslal dlouhý centr za obranu na nabíhajícího Dufka, který následně obešel brankáře a poté dopravil míč do prázdné brány, 3:0. Ve 34. minutě Dufek dokázal projít lehce po straně až do vápna a následně poslal míč na zadní tyč k volnému Krejčímu, který bez větších problému vstřelil gól, 4:0. Ve 40. minutě hodil Veselý dlouhý aut za obranu na nabíhajícího Krejčího, který postupoval skoro z půlky na bránu a následně dokázal svoje sólo proměnit brankou, 5:0. Ve 42. minutě Krejčí přešel přes Vaňka a poté svým perfektním centrem našel ve vápně Simra, ale jeho zakončení vystihl Kubík a nohama zneškodnil Simrovu gólovku. Minutu před koncem poločasu se dostal do velké šance Oberreiter, ale jeho šanci zneškodnil Simandl.
Na začátku druhého poločasu ve 49. minutě Liška vyslal kolmicí do brejku Krejčího, ale míč se dostal k brankáři Kubíkovi, který okamžitě odkopl míč, ale ten nešťastně trefil Krejčího, který postupoval sám k otevřené bráně a zkompletoval svůj hattrick, 6:0. V 64. minutě Souček nakopl dlouhý křižný míč na Bradáče, který postupoval s míčem ze strany až do vápna a poté poslal míč k tyči, 7:0. V 76. minutě Liška prošel vápnem přes Kalného a následně poslal míč pod sebe na nabíhajícího Vítka, který nekompromisní střelou k tyči nedal brankáři šanci, 8:0. O minutu později Liška získal míč na půlce a okamžitě vyslal do samotného úniku Cahu, který nedal opět brankáři Kubíkovi šanci, 9:0. V 80. minutě udělal tečku za velmi povedeným zápasem Caha, který tvrdou ránou stanovil výsledek na 10:0. V závěru zápasu jsme si vytvořili ještě několik gólových šancí, ale ty jsme nedokázaly proměnit v góly.

„Jsem velmi rád, že jsme dokázali reagovat na minulý výsledek a po zásluze jsme i vysoko vyhráli. Hráči hráli disciplinovaně a hlavně ve velké pohodě. Na druhou stranu mi je soupeře líto, že obdržel mnoho gólu, protože to byl sympatický tým. Do dalších zápasů půjdeme už s velkým klidem, protože na 99% jsme se zachránili." řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.