Benfika si připsala první porážku

Sokol Stonařov – FC Velké Meziříčí B 3:0 (1:0)

Ve 4. kole jsme zajížděli do Stonařova. Soupeř se pohyboval na 4. místě v tabulce s 6 body. Hned v samém začátku utkání jsme Stonařov zmáčkli na jejich půlce. V 5. minutě jsme zahráli sygnál, když Liška poslal míč pod sebe do vápna na Poláka, kterého v gólové šanci zneškodnil domácí obránce. O minutu později střílel ze střední vzdálenosti na bránu Večeřa, ale s jeho střelou si dokázal poradit brankář Krupica. Ve 13. minutě Liška přihrávkou mezi obránci vybídl Vítka, který ve vápně obešel vyběhlého Krupicu, ale z ostrého úhlu nedokázal trefit úplně prázdnou bránu, jen trefil boční síť. O minutu později Nešpor našel svým centrem ve vápně úplně volného Nikrmajera, který se ocitl sám před Jíchou, ale míč netrefil ideálně. Ve 27. minutě Jíchův dlouhý nákop si zpracoval Liška a posunul na Cahu, jehož střelu na poslední chvíli skluzem zblokoval Kozojed. Ve 44. minutě Nešpor zahrál dlouhý PVK do našeho vápna, kde přetažený míč směřoval na Šmardu, který okamžitě míč poslal hlavou do malého vápna, kam si naběhl Nikrmajer a po důrazném souboji míč uklidil do brány, 1:0. Dostali jsme tak zbytečný gól do šaten.
Na začátku druhého poločasu ve 47. minutě poslal z velké vzdálenosti střelu na bránu Vítek, ale jeho střelu směřující na zadní šibenici zneškodnil Krupica. Poté střílel na bránu Polák, ale jeho střela mířila mimo bránu. V 58. minutě poslal Nešpor dlouhý míč za naší obranu z jejich vlastní půle na rozběhlého Příhodu, který byl naprosto v metrovém ofsajdovém postavení, ale rozhodčí nechal hru běžet a těsně před Jíchou vstřelil gól k tyči, 2:0. O minutu později opět domácí nakopli dlouhý míč za obranu, ale samostatný únik už Příhoda nedokázal zužitkovat. V 67. minutě Šmarda poslal dlouhý nákop za naší obranu a Příhoda vstřelil z úniku svůj druhý gól v zápase, 3:0. Do toho se vážně zranil David Polák, který musel být odnesen ze hřiště. V 72. minutě Láznička poslal krásný dlouhý centr do malého vápna na úplně volného Vítka, ale ten v gólové šanci poslal míč hlavou vedle brány. V 82. minutě se dostal do samostatného úniku Sobotka, ale nedokázal vyzrát na Jíchu, který fantastickým zákrokem míč vyrazil na roh.

„Začátek utkání byl z naší strany velmi aktivní, ale nedokázali jsme vstřelit dva jasné góly. Poté jsme se přizpůsobili hře Stonařova, který jen nakopával dlouhé míče za naší obranu. Bohužel jsme dostali těsně před přestávkou hloupý gól. Ve druhém poločase jsme opět přistoupili na hru Stonařova a to se pak projevilo i na celkovém výsledku. V posledních minutách jsme dali míč na zem a začali jsme hrát tu naší hru, ale to už bylo pozdě, protože soupeř velmi dobře bránil a těžko se vpředu prosazovalo. Kazili jsme hodně finálních přihrávek. Bohužel nám nesedí soupeř, který jen celý zápas nakopává dlouhé míče. Příští zápas hrajeme velké derby v sobotu v 16:00 hod na Tržišti s Budišovem," řekl po zápase trenér Libor Smejkal mladší.