Benfika stále drží první místo

FC Velké Meziříčí B – FC Náměšť nad Oslavou 2:1 (1:0)

Zápas proti Náměšti n. O. jsme hráli na umělé trávě. Soupeř byl dlouholetým účastníkem krajského přeboru, který se pro novou sezónu přihlásil jen do I.A třídy, protože chce pracovat jen s vlastními hráči. Díky marodce jsem musel povolat Dušana Smejkala, který momentálně hraje za C tým.
Od začátku zápasu měla Náměšť z nás velký respekt, protože si byla vědoma našeho postavení v tabulce. Hned v 5. minutě jsme udeřili, když si Liška potáhl míč po lajně a následně míč poslal do vápna, kde míč špatně trefil obránce Buchta, který dostal do dobré šance Bublana a ten nekompromisní střelou směrem k šibenici rozvlnil síť, 1:0. Ve 12. minutě na dlouhý nákop za obranu si naběhl Musil, ale nedokázal překonat vyběhlého Jíchu, když jeho střela skončila nad břevnem. Ve 21. minutě se dokázal prosadit po lajně Ráček, který poslal přesný míč do vápna na Lišku, ale ten jen orazítkoval břevno. O tři minuty později zahrával PVK Ráček, ale jeho přesný míč k tyči dokázal brankář V. Bednář vytáhnout konečky prstů na roh.
Ve druhém poločase ve 47. minutě zahrával z blízkosti PVK Liška, ale jeho střelu k tyči vyrazil opět dobrým zákrokem V. Bednář na roh. V 53. minutě brankář Jícha poslal dlouhý nákop na Lišku, který vysunul mezi obránci Dušana Smejkala, ale k jeho skórování chyběly jen milimetry. O minutu později Liška prošel přes Rouse a následně poslal míč na zadní tyč, kde byl osamocený Maloušek, ale ten jen trefil boční síť. V 56. minutě poslal Liška PVK do vápna, kde si nejvýše vyskočil Vítek, který poslal míč do břevna a odtud se míč odrazil za brankovou čáru, 2:0. V 70. minutě posla Bradáč dlouhý centr do vápna, kde se míč odrazil k Liškovi, ale ten jen přestřelil bránu. V 78. minutě Záviška poslal přesnou přihrávku mezi obránci k rozeběhlému R. Bednářovi, který postupoval sám na Jíchu, ale brankář Jícha skvělým zákrokem zblokoval střelu. V 84. minutě jsme zbytečně ztratili míč, když Jakeš smolně přihrál R. Bednářovi, který rychlým únikem po lajně dokázal obejít Malce a následně poslal míč pod sebe k úplně volnému Záviškovi, který poslal míč do prázdné brány, 2:1. V 89. minutě se dostal míč k volnému Záviškovi, který hlavičkoval mimo bránu.

„Dnes jsme předvedli opět dobrý fotbal a hlavně jsme hráli konstruktivně po zemi. Od Náměště jsem čekal více, ale ta si byla vědoma našeho postavení v tabulce a zřejmě nechtěla hrát otevřený fotbal. V tomto zápase jsme zaslouženě získali všechny tři body. Jen mě mrzí zbytečného zdramatizování v závěru zápasu. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu a stále jsme ještě nepoznali na domácím hřišti hořkost porážky." řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.