Benfika uhrála s Přibyslaví bod

FC Velké Meziříčí B – SK Přibyslav 1:1 (0:0)

V 17. kole nás čekal druhý celek tabulky Přibyslav. Soupeř bojuje o postup do krajského přeboru a přijel na naší umělou trávu, jen pro 3 body.

Do první nebezpečné šance se dostal v 5. minutě utkání Beran, který jen střílel do náručí brankáře. O tři minuty později Liška zatáhl míč po lajně do vápna, a následně poslal krásný míč do malého vápna, ale na míč nikdo nedokázal zareagovat. V 10 minutě se osmělili i hosté, ale Vopršala dokázal zlikvidovat Jícha. Ve 14. minutě prošel středem Vopršal, který na poslední chvíli obešel Poláka, ale jeho v gólové pozici vychytal opět Jícha. Během pěti minut se dostal třikrát do střelecké pozice Beran, ale s jeho střely si dokázal poradit brankář Holcman. V 26. minutě Vopršal prošel přes naše střední obránce, následně obešel vybíhajícího Jíchu, ale v těžkém úhlu nedokázal poslat míč do prázdné brány. Ve 30. minutě Halámek krásně vysunul do běhu Vahilu, ale jeho střelu zlikvidoval brankář na roh. O dvě minuty později Němec poslal do běhu Vykoukala, ale ve správnou chvíli vyběhl na míč Jícha a pohotovou střelou kopl míč do autu. Ve 38. minutě Liška poslal míč do vápna, kde míč zachytil Buben a založil tak rychlý protiútok, ale naštěstí míč skončil mimo brankovou konstrukci.

Ve druhém poločase ve 48. minutě nás soupeř rozebral ve středu hřiště, poté Němec poslal kolmicí do běhu Pochopa, který střelou k tyči nedal Jíchovi šanci, 0:1. O čtyři minuty později se nedokázali prosadit ve vápně hosté, když jejich střela letěla vysoko nad bránu. V 61. minutě zahraný PVK hostů skončil v náručích brankáře Jíchy. V 68. minutě hlavičkoval Polák přímo do tyče. Neuběhla ani minuta a Polák poslal dlouhý centr do vápna na Vítka, který hlavičkoval přímo do spojnice. V 74. minutě se dostal do gólové šance Vítek, ale v dobré pozici selhal. V 80. minutě poslal jedovatou střelu na bránu Vahila, ale jeho střela byla na poslední chvíli zblokována. V 81. minutě Liška udělal obránci kličku, a ten ho fauloval. Nařízenou penaltu proměnil sám postižený Liška, 1:1. O minutu později se dostal do gólové šance Beran, kterého před hranicí vápna vychytal excelentním zákrokem brankář Holcman.

„Před zápasem jsem si řekl, že s bodem budu spokojený a povedlo se. V prvním poločase byla lepší Přibyslav, ale i my jsme si vypracovali dobré šance. Ve druhém poločase jsme nastolili tempo hry my. Soupeře jsme dostali pod tlak a snažili se o vstřelení gólu. V závěru jsme mohli rozhodnout utkání, ale remíza byla naprosto zasloužená," řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.