Benfika ukončila sezónu výhrou v Jemnici


1.FC Jemnicko - FC Velké Meziříčí B 1:2 (0:0)

Od začátku utkání bylo znát, že si Meziříčí přijelo zahrát o parádní celkové umístění. Ale i domácí se chtěli rozloučit se sezónou vítězně a potvrdit celkovou třetí příčku. Byli to právě domácí, kteří v úvodním dějství měli míč více na kopačkách, hosté se spíše spoléhali na dobrou obranu, která je zdobila celý ročník. I proto se diváci v první části žádného většího vzruchu nedočkali, míč se spíše pohyboval zleva doprava, kousek dopředu a pak zase vzad. Do šaten se tak šlo bez větších šancí za stavu 0:0.
Druhá půlka vypadala zcela jinak než ta první. Domácí Velmez zatlačili a přišly i gólové příležitosti. Mezi 50 a 72. minutou mohlo Jemnicko opakovaně zápas rozhodnout. Nejprve dostal míč za obranu L. Morkus, ale mířil nad. Následně pelášil sám na D. Sysla O. Frečka, jeho signalizovanou střelu gólman hostí lapil. Další akci připravil opět Morkus, jenž zprava hledal centrem J. Grüna, jehož rybička poslala míč místo do odkryté branky na rohový praporek. Neuspěl ani J. Svoboda, jemuž Sysel pohotově zmenšil úhel a domácí hráč mířil mimo. Svoboda byl i u další tutovky Jemnicka. Zatáhl míč, dal ho po sebe na P. Tesaře a ten z 8 metrů pálil Pánu Bohu do oken. A neuspěl ani kanonýr F. Kříž, jenž pálil do připraveného Sysla. Po tolika nevyužitých akcích se nebylo co divit, že Velmez domácí potrestal. V 85. minutě zachytil špatnou rozehrávku útočník Lukáš Liška, kličkou obelstil brankáře V. Kopečka a otevřel skóre -0:1. Domácí nechali vzadu jen tři muže a vrhli se dopředu. Z toho rezultoval další rychlý kontr hostů, ze kterého se parádně trefil na zadní tyč Jakub Vítek – v 89. minutě to bylo 0:2. Jemničtí sice hned po rozehrávce korigovali, když Grün našel ve vápně Františka Kříže, ale víc toho hostitelé nestihli a prohráli s juniorkou Meziříčí 1:2.

Vyjádření k utkání:
Petr Munduch, V. Meziříčí: První část byla vyrovnaná, možná jediný náznak šance jsme měli my. Po přestávce se obraz hry změnil. Naši hru narušilo zranění Krčála, domácí nás zatlačili a vypracovali si několik šancí, ze kterých mohli zápas rozhodnout. Neproměnili nic, několikrát nás podržel Sysel a my pak ze dvou šancí byli stoprocentní. Jemnicko už jen stihlo korigovat. Výhra nás těší hlavně z celkového pohledu, neboť čtvrtá příčka v první sezóně je skvělý výsledek!

 

muži B - krajský přebor
26. kolo: 1.FC Jemnicko - FC Velké Meziříčí B 1:2 (0:0)
 
střelci:

90. Kříž - 85. Liška, 89. Vítek

rozhodčí: Holub - Kůrka, Rygl
sestava:

1.FC Jemnicko: Kopeček - Tesař, Kříž, Koutný, Máca - Nikrmajer (57. Svoboda), Axman (46. Hošek), Morkus, Tesař - Grün, Frečka (79. Kincl)   

 

FC Velké Meziříčí B: Sysel - Maloušek, Liška, Puža, Beran (77. Kruba), Malec, Staněk (63. Vítek), Krčál (38. Mužátko), Bublán, Vlk, Halámek  

karty:

Kopeček - Vlk, Maloušek 

diváků: 150

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1