Benfika v boji o první místo porazila Třebíčské béčko

FC Velké Meziříčí B – HFK Třebíč B 2:1 (1:0)

Utkání jsme hráli s Třebíčí na přírodní trávě za velké podpory fanoušků. K utkání nenastoupili všichni náhradníci s A týmu, kromě Boučka. Hráli jsme derby proti vedoucímu celku tabulky.
Na začátku prvního poločasu v 6. minutě zahrozili poprvé hosté, když Kovář poslal míč mezi obránci k nabíhajícímu Válkovi, který postupoval sám na brankáře Jíchu, následně dokázal obejít vybíhajícího Jíchu, ale jeho střelu do prázdné brány vykopl těsně před brankovou čárou Veselý. O čtyři minuty později si na centr do vápna naskočil Valík, jehož hlavička směřovala do brány, ale na poslední chvíli zakročil Halámek, který vykopl míč těsně před brankovou čárou. Ve 13. minutě jsme poprvé zahrozili i my, když Liška zahrál dlouhý roh na zadní tyč, kde stál osamocený Bublan, který trestuhodně přestřelil odkrytou bránu. Ve 21. minutě Sedláček nakopl míč na Válka, který posunul okamžitě míč na Kováře, ale výborným zákrokem zneškodnil střelu Jícha. Ve 22. minutě zahrával Halámek PVK do vápna, kde míč tečoval hlavou Liška a míč se dostal k úplně volnému Vítkovi, který míč dotlačil za záda Tesaře, 1:0. Ve 28. minutě zahrál Liška roh na přední tyč, kam si naběhl Ráček, ale jeho hlavička směrovala těsně vedle tyče.
Na začátku druhého poločasu v 58. minutě si Bradáč narazil s Liškou, který poté poslal míč mezi obránci na rozeběhlého Bublana, který postupoval sám na brankáře, ale finální střelu dokázal brankář chytit. V 64. minutě Ráček poslal svůj přízemní centr na Bradáče, který okamžitě míč zpracoval a následně poslal míč na zadní tyč, 2:0. V 70. minutě Sedláček zahrál PVK kop do vápna na nabíhajícího Válka, který z těsné blízkosti nedokázal Jíchu překonat, protože zabránil gólu neskutečným zákrokem. V 76. minutě si na Sedláčkův roh naběhl Valík, který hlavičkou překonal Jíchu, 2:1. V závěru zápasu nedokázal Bouček proměnit dvě vyložené stoprocentní šance.

„Na začátku utkání nedokázali hosté proměnit dvě velké šance, které jsme se štěstím přežili. Utkání bylo z obou stran velmi ofenzivní a hlavně pro diváka atraktivní. Do utkání jsme šli s cílem naplno bodovat a to se i povedlo. Musím hráče pochválit za bojovný výkon a hlavně vyzdvihnout brankáře Jíchu, který svými výběhy a fantastickými zákroky náš tým podržel. Nedílná pochvala patří samozřejmě i divákům. Touto výhrou jsme se posunuli opět do čela tabulky." řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.