Benfika v krajském přeboru poprvé vyhrála

FC Velké Meziříčí B – FC Slovan Havlíčkův Brod B 3:0 (1:0)

Sobotní předehrávka 5. kola Krajského přeboru se hrála ve Velkém Meziříčí. Domácímu Béčku se do cesty postavila rezerva Havlíčkova Brodu. Jednalo se tedy o souboj nováčků, kteří se potýkají zkraje soutěže s podobnými problémy: nervozita a nepřesnost je v prvních kolech připravila o body a zlepšená hra jim od 3. kola přináší první ovoce. Meziříčí se ucházelo o výhru na hřišti Okříšek, Brod díky skvělé první půlhodince porazil Jaroměřice a připsal si premiérové vítězství v KP. Dnes se rozhodlo o tom, že na popáté už Meziříčí dokázalo vyhrát. Porazilo druhého nováčka KP z Havlíčkova Brodu 3:0 a připsalo si tak první výhru v soutěži!
Před slušnou diváckou kulisou začali domácí velice aktivně. V 6. minutě zatáhl po pravé straně Bublan, centrem našel na vápně Berana a ten sklepnul Vítkovi, který parádní ranou z 25 metrů protáhl Beránka v brance Brodu. Domácí převaha pokračovala a další šance přišla hned vzápětí. Šuta vybídl kolmicí k útoku Bublana, ten odcentroval a hlavou těsně mimo zakončoval Souček. Zaslouženého vedení se Benfica mohla dočkat ve 20. minutě. Agilní Šuta nabil pro Berana, ale ten se z malého vápna ve 100% šanci neprosadil. Hosté se poprvé osmělili až ve 23. minutě, jenže nadějný centr z pravé strany nikoho z hostujících hráčů ve vápně nenašel. Ve 25. minutě zachránila hostující tyč, kterou trefil tvrdou ranou zpoza šestnáctky Vítek. Tlak domácích nakonec jen kýženou branku přinesl. V 31. minutě unikl po levé straně Maloušek, jeho centr zpracoval Šuta a dílo dokončil Souček, 1:0.
Druhé dějství začalo jako to první. Meziříčí na Brod s chutí vlétlo a po celých 45 minut ho přehrávalo. Hosté se ke svým akcím dostávali jen sporadicky a v podstatě domácího Krubu neohrozili. Hned v 51. minutě přišel druhý gólový moment. Liška rozehrál do strany na Bublana, který se prosadil tvrdou křižnou střelou, 2:0. Domácí ani po brankové pojistce plyn neubrali a brzy se prosadili i potřetí. Po sérii standardních situací se do poslední z nich zapojil v 60. minutě centrující Liška a zakončující Kafka, 3:0. Meziříčí pak zbytek zápasu pojalo jako exhibici. S míčem si již více hrálo, než aby se hnalo do zakončení. Za zmínku stojí lob střídajícího Nevorala v 72. minutě a pak přečíslení Lišky a Berana deset minut před koncem. Ale ani jedna z těchto šancí již další branku nepřinesla. I tak si domácí užili úvodní vítězství v Krajském přeboru po výhře 3:0.
Vyjádření trenéra: Před pěknou kulisou jsme odehráli povedené utkání. Od začátku do konce jsme byli aktivní a dostatečně důrazní. Po všech stránkách jsme Brod přehráli a zaslouženě zvítězili. Největší naší zbraní byla středová řada, která určila naší dominanci v zápase.