Benfika vyhrála a přezimuje v čele

TJ Ježek Rantířov – FC Velké Meziříčí B 0:2 (0:0)

Poslední podzimní utkání jsme hráli v Rantířově. Terén byl podmáčený a hlavně nerovný. Čekal nás tedy tvrdý zápas.
Do první vážnější akce se ve druhé minutě dostali hosté, když Liška nacentroval dlouhý křižný míč na Poláka, který hlavičkoval jen do náručí brankáře Krupici. O minutu později se dostal po přihrávce Bendy ke střele Bradáč, ale jeho střelu zlikvidoval Krupica. V 6. minutě se dostal do velmi nebezpečné šance domácí Bartejs, ale ten nedokázal protlačit míč do brány. O šest minut později se dostal do vážné šance Oberreiter, ale toho perfektně vychytal Sysel. V 15. minutě Vítek vyslal kolmicí do běhu Bendu, který poté střílel těsně vedle tyče. Hned na to mohl skórovat Vacek, ale opět se dobře vyznamenal Sysel. Ve 23. minutě poslal Malec ostrou přihrávku na Sysla, ale ten naštěstí míč vykopl na aut. Ve 34. minutě se nejlépe ve skrumáži ve vápně zorientoval Vacek, ale jeho střela byla zblokována na roh. O dvě minuty později se dostal ke střele Šťastný, ale toho vychytal Sysel a následně odražená střela skončila mimo bránu. Ve 42. minutě vyrazil míč před sebe Sysel a poté se k míči dostal Vacek, který orazítkoval vnější stranu tyčky.
Na začátku druhého poločasu se dostal ke střele Ráček, ale jeho střela skončila nad bránou. V 53. minutě se dostal do obrovské šance ve velkém vápně Vacek, ale jeho střela skončila jen nad břevnem. V 55. minutě se dostal k odraženému míči Liška, který dokázal okamžitě obejít obránce a po zatáhnutí do vápna střílel Liška do prázdné brány, 0:1. V 70. minutě se dostal po rohu k hlavičce Vacek, který míč usměrnil k zadní tyči, ale gólu zabránil Sysel s Vítkem po sympatickém položení těl na zem. V 83. minutě poslal Liška ostrý centr do vápna, kde míč vyrazil Krupica. V 86. minutě se teprve zastřeloval Vítek, který si před hranicí vápna posunul míč na levou nohu, ale následná střela skončila vysoko nad bránou. V 87. minutě Liška prošel přes tři hráče a poté přihrál míč před bránu k Vítkovi, který nekompromisně zakončil a rozhodl tak o konečném výsledku, 0:2.

„Na začátku utkání jsme měli dvě velké šance, které jsme nedokázaly zužitkovat. Soupeř byl od 15. minuty do konce prvního poločasu výrazně lepší, ale svůj tlak nedokázal proměnit v góly, protože buď netrefili bránu, nebo byl proti brankář Sysel. Vůbec jsme nedoplňovali Lišku a na hře to bylo i znát. Klukům jsem rázněji o poločase promluvil a vysvětlil jím, že musí hrát nátlakovou hru a ne čekat, co soupeř vymyslí. Ve druhém poločase přišlo zlepšení a byli jsme i mírně lepší. Po výhře v Rantířově jsme se stali půlmistry soutěže. Tento týden budeme hrát předehrávku v neděli ve 13:30 hod na umělé trávě se Štěpánovem." řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.