Benfika vyhrála i druhé utkání

Sokol Želetava – FC Velké Meziříčí B 1:2 (1:2)

Ve druhém kole jsme zajížděli do Želetavy, která se pyšnila velmi kvalitní hrou. Na poslední chvíli k nám přišel na půlroční hostování z Vysočiny Jihlava Jan Caha a z Humpolce Michal Zima. Tito hráči určitě přinesou do týmu nový impuls a konkurenci.

Do první nebezpečně akci se dostali domácí, když Simandl poslal krásný centr do vápna na Vyskota, ale Jícha jeho hlavičku zneškodnil. V 10. minutě poslal Vítek tvrdou střelu z větší vzdálenosti na bránu, ale brankář Mastný s většími problémy míč vyrazil. O tři minuty později se do samostatného úniku dostal Vrbka, ale jeho následnou kličku dokázal na poslední chvíli zlikvidovat brankář Jícha včasným výběhem. V 15. minutě se dokázal prosadit přes Netolického Vrbka, který poslal ostrý míč do malého vápna, ale míč se nešťastně odrazil od Simandla do brány, 1:0. V 18. minutě Kafka poslal krásný míč za obranu na Lišku, který dokázal projít přes Vranku a následně poslal míč pod sebe na Večeřu, který poslal levou nohou míč do tyče a odtud se odrazil míč do brány, 1:1. O minutu později poslal Simandl dlouhý roh do vápna na Polednu, který míč poslal hlavou těsně nad bránu. Ve 25. minutě se po zahraném rohu domácích odrazil míč před vápno k Vrankovi, ale jeho jedovatou střelu vyrazil Jícha na roh. O minutu později jsme postupovali po rychlém protiútoku 3:2, ale Vítek trefil jen stojícího brankáře v gólové šanci. Ve 28. minutě postupoval sám na Mastného Caha, ale jako Vítek trefil jen vyběhlého Mastného, který míč vyrazil na roh. Následný roh poslal Liška do vápna, kde se míč ocitl před osamoceným Vítkem, ale jeho zakončení vytáhl na brankové čáře neskutečným zákrokem Mastný. Ve 31. minutě Liška prošel přes tři obránce a následně poslal míč pod sebe do vápna, kde míč promáchl v dobré pozici Caha, ale ani Kameník nedokázal propasírovat míč do brány. O dvě minuty později Vyskot dokázal obejít Kafku a poté poslal křižný míč do vápna na Malíka, který poslal tvrdou střelu k tyči, ale excelentním zákrokem Jícha míč vyrazil na roh. Ve 41. minutě na Liškův roh si naběhl na přední tyč Vítek a poslal míč za záda Mastného, 1:2.

Na začátku druhého poločasu se dostali do nebezpečné šance domácí, když Poledna nakopl míč do našeho vápna, kde se ke střele z první dostal Jičínský, který těsně netrefil bránu. V 62. minutě se do velmi nebezpečné šance dostal Simandl, který z boku dokázal obstřelit vyběhlého Jíchu, ale míč směřující do prázdné brány na poslední chvíli zlikvidoval odkopem D. Polák. V 68. minutě Liška opět prošel individuálně po straně přes několik hráčů a poté poslal míč do malého vápna k Lázničkovi, který jen trefil dobře postaveného Mastného. V 69. minutě po jasném likvidačním zákroku na D. Poláka byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí záložník Vrbka. V závěru zápasu jsme mohli třikrát vstřelit pojistkový gól, ale to by nesměl stát v bráně dobře chytající Mastný.

„Do Želetavy jsme jeli s cílem udělat minimálně bod a povedlo se odvést všechny tři body. Soupeř hrál velmi pěkný kombinační fotbal, ale na šance jsme byli dominantnější. V závěru hrála Želetava zbytečně ostrou hru, kdy hrozilo vážnějším zraněním. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli, ale mrzet mě můžou neproměněné gólové šance. Od velkých přídělových gólů je uchránil velmi dobře chytající brankář Mastný. U nás byl nejlepší Liška, který nás hnal za vítězstvím. Velký dík zaslouží celý výbor, který dokázal založit C tým, protože někteří hráči se dokázali propracovat až do B týmu a předvádí nad očekávané výkony. Důležitým momentem je i to, že se v týmu udělala neskutečně dobrá parta, která může něco do budoucna dokázat.," řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.