Benfika vyhrála v Herálci

TJ Sokol Herálec - FC Velké Meziříčí B 0:2 (0:2)

Podstatným rysem dnešního utkání byla mizerná produktivita domácího celku. Ten si sice vypracoval řadu dobrých příležitostí, ale buď jim byla branka malá, anebo byl na místě spolehlivý R. Kruba. Ten se zaskvěl možná klíčovým zákrokem hned v 11. minutě. Ve skvělé příležitosti se ocitl M. Kovář, a však Kruba míč skvěle vyboxoval. Další větší příležitost přišla po několika menších v 23. minutě, kdy Kruba vytáhl gólovou hlavičku domácích. Po půlhodině marného snažení o branku domácí polevili a na to čekali soustředění hosté. Ti se nejprve ve 30. minutě ještě zastřelovali, ale ve 33. minutě již udeřili. L. Liška zatáhl míč, dal jej pod sebe na Vlastimila Berana, který z hranice šestnáctky zakroutil míč do šibenice- 0:1. Obdržená branka domácí zmrazila a Meziříčí toho do půle ještě jednou využilo. Těsně před odchodem do kabin si skákavý míč v pokutovém území Herálce našel Lukáš Liška, který prostřelil pozdě vyběhnutého brankáře Severýna -0:2. Gól do šatny a těžký direkt pro Herálec.

Domácí po změně stran opět vyvinuli maximální úsilí a snažili se vrátit do utkání. Ideální příležitost se jim naskytla v 53. minutě.  Po faulu na M. Boháče uvnitř pokutového území se pískala penalta, kterou sám postižený poslal neomylně vedle. Tento moment podtrhnul zmar domácích. A když si pak ani V. Uchytil na pohotového Krubu nepřišel, udeřili hosté. 63 min. orazítkoval Ráček s přímého kopu břevno. Už po několikráté v jarních bojích.V 78min . mohl definitivně rozhodnout Krčál , ale v 100% šanci selhal. Poté už dobře organizovaná Benfika dovedla zápas do vítězného konce.

Vyjádření k utkání: Petr Munduch, Meziříčí B: Bylo to bojovné utkání, hrálo se fotbal nahoru - dolu, který se musel líbit. Domácí si proti nám vytvořili tolik šancí, jako nikdo jiný (minimálně v jarní fázi) ,ale nedokázali Rosťu Krubu překonat a my jsme pak z nabídnutých šancí  vytěžili maximum a dokázali utkání rozhodnout v náš prospěch!

Hráči zápasu: Kovář - Krčál, Liška