Benfika vyhrála v Žirovnici

FC Slavoj Žirovnice - FC Velké Meziříčí B 0:2 (0:1)

Do utkání jsme nastupovali s cílem potvrdit dobrý výkon s předchozího domácího utkání. Pokusit se odvézt všechny body z horké Žirovnické pudy.
V překrásném areálu se hrál v prvních minutách opatrnější fotbal. Postupem času, ale Benfika získávala převahu a začali se rodit i brankové příležitosti. V 17. minutě po rohovém kopu Lišky si krásně naskočil na balon Souček a jen o centimetry minul soupeřovu branku. Soupeř zahrozil v 12. minutě, když po naší chybě ve středu pole jsme ztratili míč, přišel dlouhý křížný balon na Rozporku, který se řítil ze strany sám na Krubu, ale brankář Benfiky však vše skvěle vyřešil a šanci zneškodnil. Běžela 32. minuta, když po Liškově standardce a následném vrácení míče do vápna sehráli domácí nepovedenou ofsajdovou past, míč se dostal ke zcela volnému Milanu Součkovi a ten překonal střelou pod břevno domácího brankáře Švece poprvé - 0:1. Za zmínku v prvním poločase ještě stojí pěkná akce, kdy Beran si dvakrát vyměnil balon s Polákem, který šel sám na gólmana, ale v 100% šanci selhal.
Druhý poločas začal mírným tlakem domácích, kteří se ale do žádné vyloženější šance nedostali. Postupem času jsme opět převzali iniciativu a začali si vytvářet šance. V 56. minutě pronikl středem hřiště Vítek, obešel 3 protihráče, ale jen lepší zakončení chybělo k další radosti. Ta přišla v 60. minutě, kdy po zatažení balonu dobře hrajícím Bublanem a jeho centru se nejlépe zorientoval v pokutovém území Nevoral. Mladý záložník si dovolil kličku stoperovi a pak tvrdou ránou prostřelil Švece. Poté hosté začali hrát na 3 útočníky a jen nakopávat balony. To však nebyl velký problém pro naši dobře seskupenou defenzívu vše včas likvidovat. Poté jsme si vytvořili další pěkné šance, ale po gólu volala hlavně po rohu hlavička Součka, kterou z brankové čáry vyhlavičkoval domácí střední obránce. Poslední minuty už jsme si takticky pohlídali a poprvé jsme vyhráli v krajském přeboru venku.
Vyjádření k utkání:
Odehráli jsme povedený zápas a já musím pochválit komplet mužstvo. Celý zápas kluci odmakali, i když jich pár dohrávalo se sebezapřením. Soupeře jsme k ničemu vážnému nepustili, začíná nám fungovat systém, který se snažíme na podzim praktikovat.