Benfika vyhrála ve Světlé


FK Bohemia Světlá nad Sázavou - FC Velké Meziříčí B 1:2 (0:0)

Body z dnešního utkání u Sázavky potřebovali hlavně domácí. Ale nebylo to na nich od úvodních moc znát. Po úvodním oťukávání se jako první dostali do šance agilnější hosté. Ve 13. minutě zakončoval ostrou ranou zpoza vápna J. Kafka, branku však netrefil. Krátce nato se sám před domácím brankářem J. Adamcem objevil L. Liška. Hosté měli nadále hodně prostoru a rádi to využívali. Ve 20. minutě dostal do náběhu výbornou nahrávku T. Bublán, postupoval sám, ale Adamec ho dokázal vychytat. Druhá část poločasu se hrála spíše mezi vápny a větší příležitost již nepřišla.
Světlá o přestávce zmobilizovala síly a druhou část začala lépe než tu první. Hned ve 47. minutě rozehrál M. Karel přímák z půlky, míč domácí prodloužili aM. Křikava pohotově pálil. R. Kruba velkou šanci domácích reflexivně vykopl. Domácí nedali a přišel trest. V 50. minutě vyrazil Adamec proti útočníkovi hostů, a že jde do souboje nebezpečně, si patrně uvědomil pozdě. Přibrzdil, ale střetu nezabránil. Pískala se penalta, kterou Daniel Krčál bezpečně proměnil – 0:1. Za deset minut však bylo srovnáno. T. Malec sehrál špatně malou domů, míč ukořistil Jiří Petřík a srovnal na 1:1. Domácí to dočasně posadilo na koně a na chvíli převzali iniciativu, jejich hru oživil i příchod Pospíchala. V 68. minutě je mohl poslat do vedení Křikava a po něm Petřík, ale domácí nebyli dostatečně důrazní a míč do sítě nedotlačili. Velmez nato našel rychlou odpověď. Nejprve přišlo „poslední zvonění“, to když Liška rozezvučel břevno, a pak v 72. minutě složili Benfika maturitu z předmětu  - Standardní situace. Dva hráči míč přeskočili, třetí naznačil střelu a ten čtvrtý jej poslal za oklamaného Adamce – 1:2. Ve zbytku utkání se skláři do očekávaného tlaku téměř nedostali, naopak hosté hrozili z rychlých brejků. Vzadu si Meziříčí vše pohlídalo a vcelku zaslouženě zvítězilo.

Vyjádření k utkání Petr Munduch, Meziříčí B: Dnes jsme podali velice dobrý týmový výkon. Kluci makali jako jeden muž pod taktovkou mladého Dana Krčála, který byl s Lukášem Liškou těmi rozdílovými hráči zápasu. Po minulém nevydařeném utkání jsme si to v kabině vyříkali a tým se semkl. Jediné co mě trochu mrzí, je lacině inkasovaná branka.

Hráči zápasu: Křikava - Liška, Krčál 

muži B - krajský přebor
22. kolo: FK Bohemia Světlá nad Sázavou - FC Velké Meziříčí B 1:2 (0:0)
 
střelci:

60. Petřík - 50. Krčál (PK), 72. Liška

rozhodčí: Kůrka, Fridrichovský, Šťastný
sestava:

FK Bohemia Světlá nad Sázavou: Adamec - Karel, Sobek, Valenta, Muzikář - Dibelka  (55. Pospíchal), Pohnětal, Křikava, Vodička, Rezek - Petřík

 

FC Velké Meziříčí B: Kruba - Polák (69. Vlk), Maloušek (77. Chalupa), Liška, Beran, - Malec, Staněk (65. Mužátko), Krčál, Bublán, Kafka, Halámek  

karty:

Valenta, Muzikář - Kafka, Liška, Krčál

diváků: 150

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

mistrovské utkání muži B 17. kolo:
SK Kouty - FC Velké Meziříčí B 4:1 (2:0)
branka: Pech
ČK: Halámek

mistrovské utkání muži A 21. kolo:
MFK Vyškov - FC Velké Meziříčí 0:3 (0:1)
branky: 2x Simr, Dolejš

mistrovské utkání muži B 15. kolo:
SK Přibyslav - FC Velké Meziříčí B 1:3 (0:1)
branky: Komínek, Pech, Mužátko

Příští zápas

Datum: 22.4.2018
muži A - TJ Valašské Meziříčí (10:15)

Datum: 22.4.2018
muži B - TJ Nová Ves (14:00)

Datum: 28.4.2018
FC Odra Petřkovice - muži A (16:00)

Datum: 29.4.2018
AFC Humpolec - muži B (16:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI