Benfika zakončila podzim porážkou

TJ Sapeli Polná - FC Velké Meziříčí B 1:0 (0:0)

Odvetná část Krajského přeboru a zároveň předehrávané první jarní kolo se hrálo ve Stáji, kam přijela Benfika. Hosté chtěli přerušit sérii 4 proher. Zároveň se čekal tvrdý boj a vyhecovaný zápas vzhledem k prvnímu utkání, které skončilo 1-1. Předpoklad se naplnil. Na hřišti probíhal tuhý boj od první minut do poslední.
Od prvních minut se oba soupeři do sebe pustili s velkou vervou. Na hřišti se to prvních 30. minut spíše více jiskřilo, než by se hrál pohledný oku lahodící fotbal. Hra se odvíjela ve středu pole maximálně po velké vápno, které si týmy pečlivě střežily. První větší šanci zaznamenal v 28. minutě Špendlíček, ale Kruba se nenechal překvapit. Benfika měla příležitosti v 42. a 44. minutě, ale Beran a následně Liška nemířili přesně, a proto se šlo do kabin za stavu 0-0 a pro diváky ne příliš pohledném poločase.
Do druhé půle hosté nastoupili mnohem aktivněji se snahou s utkání strhnout na svoji stranu. V 49 min. po zatáhnutí balonu Bublanem se v dobré pozici ocitl Ráček. V 56 minutě krásná střela Součka jen o kousek minula bránu. V 62. minutě byl domácím vyloučen Brnický a to byl další signál k zvýšení tlaku. V 66. minutě se k odraženému balonu dostal Dvořáček, který napálil baloun na bránu a ten zapadl za záda na velkém vápně stojícímu gólmanovi Benfiky. To byl pro hosty tvrdý direkt. Zbraně však nesložili a vytvořili si několik velkých příležitostí, hlavně ta z 81. minuty po Ráčkově dorážce volala po gólu. Proti byl však gólman Krpálek, které všechny střelce Benfiky vychytal. V závěru podzimu se od nás odvrátilo trochu štěstí a i opět špatná koncovka zapříčinila, že jsme odjeli ze Stáje opět bez bodu.
Vyjádření k utkání:
V prvním poločase to byl boj a ne fotbal. Taky jsme to odnesli 2 vážnými zraněními a i díky benevolenci sudího soupeř dohrával poločas v 11 lidech. Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Častěji jsme kontrolovali míč, vytvořili si šance, ale opět hodně špatná koncovka nás připravila o body. Za druhou půli jsme si minimálně bod zasloužili. Soupeř skóroval s jediné střely na bránu a hned vítězné.