Benfika zdolala žďárské béčko

FC Velké Meziříčí B – FC Žďas Žďár nad Sázavou B 4:0 (2:0)

Ve 3. kole jsme hráli velké derby proti Žďáru nad Sázavou na přírodní trávě. Po dvou vítězstvích jsme chtěli tuto sérii natáhnout. Zápas se hrál na obou stranách bez hráčů z A týmu.
Na začátku utkání ve 4. minutě přihrával Caha míč pod sebe na volného Malce, který z prvé orazítkoval břevno. Ve 14. minutě Liška poslal PVK na brankáře Pometla, ale ten nedokázal udržet míč v náručí a přímo se sklouzl na dobíhajícího Kafku, který nekompromisní střelou poslal míč do brány, 1:0. O čtyři minuty později se mohl dostat do samostatného úniku Liška, ale na poslední chvíli ho zfauloval za cenu žluté karty Štursa. Ve 21. minutě Otoupalík obehrál u lajny Kafku, ale jeho střela skončila těsně vedle Jíchovy brány. Ve 28. minutě poslal Liška krásný roh do vápna na rozeběhlého Kafku, ale jeho hlavičku zlikvidoval robinsonádou Pometlo. Ve 29. minutě Liška obešel Kotíka, vyslal do vápna Vítka, který naznačil střelu a přihrávkou vedle sebe připravil Cahovi premiérový gól v meziříčském dresu, 2:0. Ve 34. minutě zraněného Kafku musel nahradit Maloušek. Jedovkou mimo tři tyče se pak prezentoval po Machatkově výzvě Russ. V závěru poločasu poslal Caha PVK za obranu na volného Vítka, ale ten ve velmi slibné šanci minul bránu.

Ve druhém poločase ve 47. minutě poslal ostrý míč na bránu Liška, ale jeho střelu vyrazil před sebe Pometlo, kam si naběhl Caha, který z prvé trefil jen boční síť. V 51. minutě Otoupalík vyzkoušel z velké vzdálenosti Jíchu, který bez větších problémů míč zlikvidoval. O tři minuty později se dostal k nebezpečné hlavičce Russ, ale míč skončil naštěstí vedle brány. V 69. minutě Pokorný obešel několik obránců, vybojoval roh, po němž Liška posadil míč na hlavu Davida Poláka a ten míč umístil do šibenice, 3:0. V 72. minutě se ke střele dostal Russ, jeho střelu fantastickým zákrokem vyrazil před sebe Jícha, kde se dostal k odraženému míči Otoupalík, který orazítkoval břevno naší brány. V 78. minutě využil špatné rozehrávky Láznička a z 35 metrů krásně přehodil vyběhlého Pometla střelou pod břevno. Pátý gól visel ve vzduchu, Pometlo byl proti.

„Po statistické stránce jsme potvrdili roli favorita. Zápas se nám vyvedl a zaslouženě jsme vyhráli. Po dlouhé době nás navštívilo hodně fanoušků a myslím si, že jsme jim udělali radost. V tomto utkání si dopřál Jícha čisté konto k jeho 19 narozeninám. Kluci opět zaslouží velkou pochvalu.," řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.