Benfka uhrála v derby remízu

HFK Třebíč B - FC Velké Meziříčí B 3:3 (2:0)

K těžkému zápasu proti Třebíči nám vypomohli náhradníci z A týmu. K utkání jsme odcestovali s 18 hráči. Hrálo se na přírodní trávě.
Začátek utkání byl z obou stran velmi aktivní. Hned ve 3. minutě Jíchův dlouhý výkop prodloužil hlavou za obranu Vítek, na který si naběhl Caha, ale v gólové šanci minul bránu. V 18. minutě střílel Válek těsně vedle brány. Postupně se hrál fotbal nahoru a dolu. Mírnější tlak si tvořila rezerva Třebíče. Ve 34. minutě Oberreiter poslal míč kolem Halámka a Benda byl následně sám před Jíchou, ale Bendu dokázal brankář Jícha rychlým reflexem zneškodnit. O minutu později Netolický poslal krátký centr do vápna, toho využili domácí, když založili rychlý protiútok, ale naše obrana nedokázala zachytit tento únik a domácí Malý se mohl radovat z úvodního gólu, 1:0. Neuběhly ani dvě minuty, Vítek zkazil přihrávku na domácí polovině a následně znovu založili domácí rychlý protiútok, na který si naběhl Oberreiter, který pelášil sám na brankáře a těsně předním poslal míč k Malému, a ten vstřelil svůj druhý gól do prázdné brány, 2:0. V závěru se dokázal prosadit přes dva obránce Liška, ale jeho střelu z poza vápna dokázal zlikvidovat bývalý brankář našeho klubu Kruba.
Do druhého poločasu jsme vstoupili, jak vyměnění. V 51. minutě Liška se dokázal prosadit u rohového praporku přes krajního obránce, následně přihrál míč pod sebe Cahovi, který poté našel ve vápně volného Součka, který bez větších problémů poslal míč na zadní tyč, 2:1. V 63. minutě Chňoupek poslal dlouhý míč kolem Kafky k rozeběhlému Malému, který okamžitě poslal křižný míč k úplně volnému Válkovi, který přestřelil trestuhodně prázdnou bránu. V 75. minutě Netolický poslal z poloviny hřiště PVK do vápna, kam si naběhl střídající Bouček, a ten ve výskoku prodloužil míč hlavou na zadní tyč a bylo srovnáno, 2:2. V 77. minutě se prosadil ve vápně Liška, ale toho na poslední chvíli srazil zezadu domácí obránce a pan rozhodčí Šrámek okamžitě odpískal pokutový kop, ke kterému se postavil sám postižený a penaltu bez problému proměnil, 2:3. V 82. minutě Kresa poslal dlouhý centr do vápna, kde byl dobře postavený kapitán Benda, který hlavou poslal míč do naší brány, 3:3.

„V prvním poločase byli lepší domácí, protože jsme byli bez pohybu a často jsme pak museli nakopávat dlouhé míče. Ve středu hřiště nám chyběla kombinace a přesnost. Do druhého poločasu vstoupili kluci jak vyměnění. Hru velmi dobře oživili náhradníci. Jsem nesmírně rád, že jsme dvoubrankové manko otočili a dostali se i do vedení. Bohužel jsme v závěru utkání o výhru přišli. Myslím si, že remíza je pro obě strany spravedlivá.," řekl po zápase trenér Libor Smejkal mladší.