Durajka po kanonádě doufá, že nebude muset platit

Durajka po kanonádě doufá, že nebude muset platit


Velké Meziříčí - Jeho úkolem na hřišti sice není střílet góly, přesto se fotbalový záložník Roman Durajka z Velkého Meziříčí o víkendu činil. Čtyřmi góly pomohl v přípravě porazit Velkou Bíteš. Zápas nakonec skončil 7:1.

„Doufejme, že to takhle vydrží, i když bych samozřejmě radši, aby se spíš dařilo celému týmu, ne jenom mně," podotkl skromně. Během podzimu se přitom trefil jen dvakrát. „Já mám spíš góly připravovat, jejich střílení je náplní Pavla Simra a dalších," usmívá se.

Divizní lídr hrál ze začátku s účastníkem krajského přeboru z Velké Bíteše vyrovnanou partii, jenomže v rozmezí dvaceti minut nasázel Durajka hattrick, mezitím se trefil ještě Vyskočil a převaha favorita byla čím dál více znát. „Všechno začalo špatným výkopem jejich brankáře, který se dostal ke mně. Podařilo se mi zbavit zasekávačkou i dobíhajícího obránce, dát tak míč do prázdné branky," popisuje. Další jeho zásah přišel z přímého kopu a hattrick zkompletoval po odraženém míči. Ve druhé půli se trefil po centru na přední tyč a čtyřgólový počin byl na světě. Zanedlouho osmadvacetiletý záložník teď musí doufat, že ho neobvyklá střelecká produktivita nebude něco stát do klubové kasy. „Doufejme, že se do toho příprava nepočítá," usmívá se Durajka.

Do Velkého Meziříčí přišel stejně jako Robin Demeter před aktuální sezonou, aby vyztužil záložní řadu. Nakonec se jeho hostování z A-třídní Náměště-Vícenic ukázalo jako hodně úspěšné.

Odehrál všech šestnáct zápasů a podílel se na suverénní podzimní jízdě, která znamená první místo a výraznou šanci na postup do MSFL. „Podzim hodnotím jedině kladně, je tady výborná parta, skvělí fotbalisté, jsem moc rád, že se mi podařilo do týmu zapadnout. Třetí liga je navíc velkým lákadlem," podotkl.

Lákavě zní i možnost zahrát si v MSFL derby proti Třebíči, jejíž je Durajka odchovancem. „Určitě bych jim chtěl ukázat, že udělali chybu, když se mě zbavili," řekl v současné době kmenový hráč Náměště-Vícenic.

Pokračování jeho hostování ve Velkém Meziříčí by prý mělo být jen formalitou. „Myslím, že mi Náměšť nebude nijak bránit a budu moci pokračovat tady," říká.

Náročnou divizní zimní přípravu prý zatím vstřebává. „Někdy zvládám, někdy ne," usmívá se Durajka.

dnes 06:08
 
Autor: Ondrej Dudáš, Foto: Deník/Libor Plíhal

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

mistrovské utkání muži B 17. kolo:
SK Kouty - FC Velké Meziříčí B 4:1 (2:0)
branka: Pech
ČK: Halámek

mistrovské utkání muži A 21. kolo:
MFK Vyškov - FC Velké Meziříčí 0:3 (0:1)
branky: 2x Simr, Dolejš

mistrovské utkání muži B 15. kolo:
SK Přibyslav - FC Velké Meziříčí B 1:3 (0:1)
branky: Komínek, Pech, Mužátko

Příští zápas

Datum: 22.4.2018
muži A - TJ Valašské Meziříčí (10:15)

Datum: 22.4.2018
muži B - TJ Nová Ves (14:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI