Liška vstřelil Želetavě čtyři branky

Liška vstřelil Želetavě čtyři branky


Sokol Želetava – FC Velké Meziříčí B 2:4 (1:2)

Ve 3. kole jsme zajížděli do Želetavy, která podle mě minulou sezónu hrála nejlepší fotbal v I. A třídě. Hráli jsme na velmi kvalitní trávě, ale za chladného a větrného počasí.
Do první vážnější šance se dostali domácí v 6. minutě, když ke střele z větší vzdálenosti napřáhl Poledna, ale brankář Simandl nebezpečný letící míč zlikvidoval. Ve 20. minutě přešel Veselý po lajně přes dva hráče a následně byl ve vápně nečistě faulován a pan rozhodčí Fabeš ukázal okamžitě na pokutový kop, ke kterému se postavil Liška a bez větších komplikací penaltu proměnil, 0:1. Neuběhly ani tři minuty a mohli jsme se znovu radovat ze vstřeleného gólu, když Pokorný perfektně odebral míč Čurdovi, následně přešel středem hřiště přes tři hráče a z ostrého úhlu poslal míč před prázdnou bránu Liškovi, který uklidil míč k tyči, 0:2. Ve 26. minutě jsme dopřáli Čurdovi mnoho prostoru a ten nás potrestal z 25 metrů, když míč skončil pod břevnem, 1:2. Ve 39. minutě se do šance dostal Pokorný, ale ten přestřelil bránu z malého vápna po krásném centru od Vítka.
Na začátku druhého poločasu ve 49. minutě vybojoval Liška míč, když ho v tandemu odebral Malíkovi, následně obešel dva obránce a poté nedal šanci brankáři Mastnému a tím si zkompletoval svůj hattrick, 1:3. V 53. minutě dostal od Pacase míč mezi obránci do samostatného úniku Simandl, ale svého jmenovce v bráně nepřekonal, protože se vytáhl skvělým zákrokem. V 75. minutě jsme zahráli velice zajímavou akci na jeden dotek, když si Pokorný narazil s Jakešem, který okamžitě poslal míč do kolmice nabíhajícímu J. Kafkovi, který se ocitl sám před brankářem, ale bohužel J. Kafka trefil jen vylezlého Mastného. Tato akce si určitě zasloužila gól. V 80. minutě se dokázal na lajně prosadit Pavela, který poslal míč před malé vápno nabíhajícímu Pacasovi, který dobrým a klamným pohybem poslal míč na zadní tyč, 2:3. O dvě minuty později se dostal po rohovém kopu ke střele M. Vrbka, ale ten střílel jen nad bránu. Hned na to poslal z PVK míč na bránu M. Vrbka, ale jeho jedovatou střelu zlikvidoval Simandl. V 86. minutě prošel Liška ve vápně přes Ondráčka a následně si dokázal obhodit brankáře Mastného a svým již čtvrtým gólem nám zařídil zaslouženou výhru, 2:4.

„Hned v úvodních minutách jsme na soupeře vlítli a velice dobře ho zavřeli na jeho půlce, čímž jsme ho donutili k dlouhým nákopům. V zápase jsme měli i momenty, když jsme soupeře nechali hrát a tím jsme mu dovolili i vstřelení gólů. Po dlouhé době jsem nesmírně rád, že jsme podali velice kvalitní a bojovný výkon. Po zásluze jsme favorita soutěže porazili. Chtěl bych všem hráčům poděkovat za tento zápas a vyzdvihnout čtyřgólového Lukáše Lišku." řekl po zápase velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.

muži B - 1.A třída sk. B
3. kolo: Sokol Želetava – FC Velké Meziříčí B 2:4 (1:2)
střelci:

26. Čurda, 80. Pacas – 20., 23., 49. a 86. Liška

rozhodčí: Fabeš – Kuchyňa, Hanzl
sestava:

Simandl – Malec, Halámek, O. Kafka, Veselý – Souček – Vítek (81. Benda), Bradáč (62. J. Kafka), Pokorný, Jakeš (86. Polák) – Liška

karty: Souček, Veselý, Jakeš, Kafka O.
diváků: 100

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži B 18. kolo:
FC Velké Meziříčí B - TJ Nová Ves 1:1 (1:1)
branka: Vlk
ČK: Vlk

mistrovské utkání muži A 22. kolo:
FC Velké Meziříčí - Valašské Meziříčí 4:1 (2:1)
branky: 2x Demeter, Dolejš, Simr

mistrovské utkání dorost 22. kolo:
FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí st. 1:0 (1:0)

FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí ml. 1:1 (0:1)
branka: Chalupa

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

Příští zápas

Datum: 28.4.2018
FC Odra Petřkovice - muži A (16:00)

Datum: 29.4.2018
AFC Humpolec - muži B (16:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI