Mladší dorost uhrál první jarní bod

FK Pelhřimov - FC Velké Meziříčí 2:2 (1:0)

Velkomeziříčští hráči navštívili půdu svého soupeře s jasným cílem, prolomit pětizápasové čekání na vstřelenou branku a pokusit se odvézt nějaký ten bod. Tyto plány byly narušeny hned v zárodku, neboť jako ve všech předchozích utkáních ani do tohoto nenastoupili vlivem nemoci či zranění v kompletní sestavě. Navíc hned ve 3.min. po zaváhání Heta se do vápna řítil hostující útočník. Kučera jeho střelu vyrazil pouze k volnému soupeři a ten pohodlně otevřel skóre. Odpověď mohla přijít záhy. V 7. min. byl faulován Krčál na hranici velkého vápna. Při následném přímém kopu však místo střely volil centr na nikoho. Po této šanci měli na dlouho převahu domácí. Svým pohybem dělali velké nepříjemnosti hostující obraně. A jen díky dvěma vynikajícím zákrokům Kučery zůstal stav do poločasu 1:0. Velkomeziříčští hráči se připomněli s touhou vstřelit první branku jen v 27. min., kdy Hibšova střela z poza velkého vápna byla vyražena na roh.

Co se nepovedlo v prvním poločase, povedlo se hned v úvodu druhého. Střídající Těšík si naběhl na skvělou přihrávku Krčála a podél brankáře vstřelil první velkomeziříčskou branku v jarní sezóně. O 15. min. později mohlo být veseleji, a to když Nevoral dostal milimetrově přesnou přihrávku na malé vápno a stačilo jen trefit branku. Bohužel jen těsně minul. Co se nepovedlo hostujícímu kapitánovi, to za něj zvládl Hibš. Důrazem a nebojácností se dostal k dlouhému odkopu Kučery a lobem přes vyběhnuvšího brankáře korunoval svůj nejlepší výkon v dresu mladšího dorostu. Hosté se však z vedení neradovali moc dlouho. V 61. min. po hrubé chybě Kučery při centru domácí pohodlně srovnali a stanovili konečný výsledek na 2:2. Pochvalu za bojovnost zaslouží všichni, zejména pak Vokurka, který ač na pro něj nezvyklém místě pravého obránce podal výborný výkon.