Obdivovatel italského fotbalu Jakub Vítek


Hráčem 4. kola se stal meziříčský záložník Jakub Vítek. V našem pohodovém rozhovoru popisuje, co stálo za postupem Béčka Meziříčí do Krajského přebořu, proč je v Benfice spokojen, čemu se věnuje mimo hřiště a také co je důvodem, že i přes dobré výsledky je jeho tým zatím u dna tabulky.

Vítám u rozhovoru hráče 4. kola Jakuba Vítka, kterého jste zvolili nejlepším hráčem uplynulého víkendu. Jakube gratuluji, překvapil jsem Vás, když jsem Vám volal nebo jste to už věděl :) ?
Byl jsem zrovna v kabině a chystal se na trénink, když jste mi volal. Docela mě to překvapilo, protože si myslím, že na našem zápase byli lepší hráči. Ale za nominaci i za hlasy samozřejmě děkuji. Největší radost z toho měl náš pokladník-podvodník :)

Byl jste zvolen po remízovém zápase v Okříškách, ale já vím, že jste měli na víc než na jeden bod, popište nám prosím ten zápas.
První poločas byl z naší strany dobrý, hráli jsme kombinační hru a dostali se i do šancí. Já sám jsem měl dvě možnosti ke vstřelení branky, ale bohužel jsem neproměnil. Na konci prvního poločasu navíc domácí přišli o vyloučeného hráče a měli jsme tak možnost hrát víc než 45. minut proti oslabenému týmu. Ale v druhém poločase to nebylo ono. Hráli jsme špatně, nedokázali si vytvořit šance ani dostat domácí tým pod tlak. Nešla nám kombinace ani křídelní hra. V závěru jsme mohli přijít i o bod, když domácí nastřelili po rohu břevno.

Po 4 kolech jen dva body za dvě remízy. Těžký vstup nováčka. Myslíte, že to je jakási nováčkovská daň? Že se s tou soutěží teprve seznamujete?
Já to tak určitě vidím. Máme mladý tým a ještě potřebujeme pár zápasů odehrát a dostat do sebe víc zkušeností. V kabině je pořád cítit nervozita, ale věřím, že za pár zápasů bude pryč.

Podle pohledu na Vaši hráčskou kartu na našich stránkách se dá usuzovat, že jste Benficu, jak se meziříčskému béčku říká, táhl na jaře za postupem. Co bylo klíčem k postupu?
Klíčem úspěchu byla dobrá parta, sehranost a bojovnost. Po špatných minulých sezónách jsme byli hladoví po úspěchu. Jsem rád, že se to povedlo. Byla to výborná sezóna. Určitě to byl zasloužený postup.

Jak jste na tom s Áčkem Meziříčí – myslím, zda jste již nakoukl do divize či MSFL, popřípadě jestli se k tomu neschyluje?
Do divize jsem s Áčkem nakoukl, ale už s nimi nějaký ten rok netrénuji ani nehraji. A určitě tomu tak i zůstane. Prioritou jsou pro mě už jiné věci. V Benfice jsem spokojený. Je tu dobrá parta a všichni si rozumíme. Vždycky jsem chtěl hrát s béčkem krajský přebor a to se mi teď splnilo.
Ještě jsem se nezeptal, jaký vztah ke klubu máte, jste odchovanec? Seznamte nás s Vaší hráčskou minulostí :)
Ke klubu mám dobrý vztah a vždycky jsem měl. Začínal jsem ale v Křižanově, kde jsem v žáčcích odešel na hostování právě do FC VM. Hostování trvalo až do mužů, kde se teprve změnilo v přestup. Zažil jsem tu krásné fotbalové roky a vlastně i nějaký ten postup. Poznal jsem mnoho kluků i trenérů. Všechno musím hodnotit jenom kladně. Ale jednou bych si ještě chtěl zahrát fotbal v Křižanově.
Abychom se netočili jen kolem fotbalu: jak nejraději trávíte čas mimo fotbalová hřiště?
Nikdy není pozdě poznávat a učit se nové věci, proto mám rád dny, kdy se něco děje. Ať už je to cokoliv. Také miluji hudbu a film. Navštěvuji hudební i filmové festivaly. Líbí se mi poznávat nové lidi a sdílet s nimi zážitky a zkušenosti. Nicméně i posezení s přáteli u točeného piva je příjemná záležitost.

A Váš ideální den?
Hlavně být v pohodě a daleko od problémů.

Ještě se vraťme na trávník- kdybyste se mohl zítra postavit proti nejlepšímu brankáři, obránci, záložníkovi a útočníkovi světa – kdo by to byl.
Zajímavá otázka :) … Jako brankář je to pro mě pořád "Gigi" Buffon. Obránce by byl Vincent Kompany. V záloze je Arjen Robben, protože nesnáším Messiho. A do útoku mi nezbývá nikdo jiný než můj oblíbený Francesco Totti :)
A oblíbený klub, potažmo liga, podle předchozí odpovědi bych to viděl na Itálii?
Oblíbený klub byl vždycky AS ŘÍM. Snad se mu letos konečně povede vyhrát Serii A :)

Děkuji. Ať se Vám daří na hřišti i mimo něj a nechť se o Vás co nejvíce píše na nejlepších stránkách, které se věnují nižším soutěžím, tedy na www.fotbalunas.cz :)

autor: Marek Pavliš

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1