Prostějov doma sestřelil Velmez šesti brankami

1. SK Prostějov - FC Velké Meziříčí 6:0 (4:0)

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a už v 1. min hledal Pančochář ve vápně Kroupu, hostující obrana mu zpracování míče nedovolila a poslal míč do bezpečí. Ve 2. min zahrozili hosté, Robin Demeter hledal nabíhajícího Pavla Simra, domácí obrana na poslední chvíli míč odkopla na rohový kop. V 6. min zahráli domácí př. Kop od postranní čáry, míč se odrazil na velké vápno k Nekudovi, jeho střelu i následnou dorážku Fládra hostující obrana zblokovala. V 8. min nebezpečně zacentroval Petr Dolejš, domácí obránci míč dostali do bezpečí. V 10. min ztratil ve středu hřiště míč Robin Demeter, domácí podnikli rychlý protiútok, na malém vápně fauloval Roman Invald Nekudu a pokutový kop proměnil Kroupa střelou k tyči 1:0 i když hostujícímu golmanovi chyběl jen kousek, aby na střelu dosáhl. Po rozehrání hosté opět zbytečně ztratili míč, domácí poslali centr za obranu, Jarda Krejčí šáhl rukou po Nekudovi a tem šel velmi ochotně k zemi. Následná červená karta dal celému utkání jasný vývoj. I když přesný Zelenkův přímý kop vytlačil Roman Invald na rohový kop, bylo jen otázkou času, kdy domácí početní výhodu zúročí. Ve 14. min se domácí radovali z gólu, ale Kroupa stál v ofsajdovém postavení. V 17. min se v pokutovém území po souboji s hostujícím golmanem objevil na zemi opět Nekuda, rozhodčí ukázal opět na značku pokutového kopu, ale po signalizaci pomezního že útočící hráč byl v ofsajdovém postavení, následoval odkop od brány hostů. Ve 22. min našel Pavel Simr na hranici vápna Víťu Kratochvíla, jeho střela bránu minula. Ve 24. min hledal Robin Demeter za Obranou Edu Smejkala, tomu míč na poslední chvíli ukopl domácí obránce na rohový kop. Ve 26. min vybojoval míč Petr Dolejš, posla ho před bránu, kde se ke střele dostal Robin Demeter, ale jeho povedenou střelu vytlačil Kofroň na břevno své brány. Ve 29. min našel centr Langera před bránou osamoceného Nekudu, jeho tvrdou střelu Roman Invald vyrazil. Ve 31. min si při snaze o odkop nastřelil Honza Šimáček vlastní ruku a nepřesný rozhodčí Černý nařídil pokutový kop, který Kroupa proměnil 2:0.  Ve 39. min zastavil Roman Vyskočil rozvíjející se útok domácích, rozhodčí však jeho čistý zákrok ocenil ŽK a z následného přímého kopu se dostal k zakončení hlavou Sus a střelou pod břevno překonal Romana Invalda 3:0. Ve 41. min po souboji před vápnem k překvapení všech ukázal rozhodčí domácímu Hirschovi ŽK za simulování a poslal ho do šaten. Ve 2. min nastavení nechal rozhodčí domácí rozehrát rohový kop, na přetažený centr si naběhl Pančochář a tvrdou střelou z voleje trefil s pomocí tyče po čtvrté hostující bránu 4:0.
Druhý poločas moc pěkného fotbalu nenabídl, kromě další plejády ŽK, celkem jich viděli diváci 11, v naprosto běžném utkání, které nebylo ani z jedné strany nějak agresivní, a další 2 ČK. Domácí pozorně bránili a podnikali rychlé protiútoky. Hosté se sice snažili o zkorigování výsledku, ale chyběl větší pohyb bez míče a přesná kombinace. V 60. min po rychlém brejku obstřelil Romana Invalda domácí kanonýr Kroupa. V 87. min dal výsledku konečnou podobu T. Machálek 6:0.

Vyjádření trenéra: Dnešní utkání jsme si prohráli hned v úvodu prvního poločasu svou nedisciplinovaností a hrubými chybami. Opět se projevila  naše jarní bolest, že nejsme schopni trefit branku soupeře a když tak jen jeho konstrukci. Navíc metr v udělování žlutých karet za běžný faul od hlavního rozhodčího byl neuvěřitelný. Po děsivé půlce 0 – 4. jsem nařídil klukům hrát ve druhém poločase bezkontaktní fotbal, protože k dalšímu zápasu by neměl kdo nastoupit. Navíc když pomezní rozhodčí ukazuje nastavení 1 minutu a dostanete gól ve druhé minutě je to zvláštní. Nutno podotknout, že domácí vyhráli zcela zaslouženě. Nepodání ruky od trenéra domácích před a ani po zápase beru jako hořkou tečku dnešního dne.

Nejlepší hráči: Nekuda, Kroupa, Pančochář