Reprezentace v malém fotbalu vyhrála turnaj v Rakousku.

Reprezentace v malém fotbalu vyhrála turnaj v Rakousku.


Česká reprezentace v malém fotbalu vyhrála mezinárodní turnaj v rakouském Altheimu. V týmu se lvem na prsou se představilo hned několik nováčků. Z mosteckého výběru se připojil k již ostřílenému Jakubovi Polákovi jeho spoluhráč David Macko, z Velkého Meziříčí si debut v národním týmu odbyli Eduard Smejkal a mladíček Daniel Krčál. První start si připsal Adam Kraus a výběr posílil bývalý reprezentant Jiří Jarošík, který je již členem týmu Klokan Club Perón.
Za účasti 14ti týmů vstoupila česká reprezentace do bojů ve skupině B, z níž ze sedmi týmů postupovaly do semifinále pouze první dva. Nebyl tudíž prostor pro selhání. V prvním utkání přesvědčivě přehrál český tým Union Kopfing 4:0, následovalo další vítězství s čistým kontem proti Schwanenstadt 08 (3:0).
Ve třetím utkání nestačil český výběr na Maďarska 0:1, když velkou část utkání sehrál v oslabení po vyloučení Jarošíka. Tlak ale reprezentanti ustáli a další tři utkání přetavili ve výhry. Šli tak z prvního místa na tým A2, kterým byla Dukla Jižní Město.
České derby ovládli a po výhře 4:0 šli do velkého finále, ve kterém reprezentaci čekalo v odvetě Maďarsko. Po první půli český výběr prohrával 0:1, ale ve druhé půli přišel obrat a výhra 4:1.

Sestava:

Brankář: Jaroslav Bellada
Hráči: Ivan Faitl, Michal Uhlíř, Jiří Jarošík, Adam Kraus, Eduard Smejkal, Jakub Polák, Jakub Slunéčko, David Macko, Daniel Krčál
Realizační tým: Stanislav Bejda, Luděk Zelenka, Jakub Štefek

Skupina:

ČR – Union Kopfing 4:0 (Branky: Uhlíř 2, Slunéčko, Jarošík)
ČR – Schwanenstadt 08 3:0 (Branky: Kraus 2, Uhlíř)
ČR – Maďarsko 0:1
ČR – SK Hippach 2:0 (Branky: Faitl, Macko) – Bellada chytil penaltu
ČR – Union Haag 5:0 (Branky: Uhlíř, Krčál, Polák, Smejkal, Faitl)
ČR – Altheim 2:1 (Branky: Uhlíř, Macko)
Semifinále:
ČR – Dukla Jižní Město 4:0 (Branky: Slunéčko 2, Kraus, Smejkal)
Finále:
ČR – Maďarsko 4:1 (Branky: Jarošík, Uhlíř, Slunéčko, Krčál)

Střelci:

6 Uhlíř
4 Slunéčko
3 Kraus
2 Jarošík, Krčál, Smejkal, Macko, Faitl
1 Polák

Bilance:
8 utkání 7 0 1 24:3

Luděk Zelenka, manažer reprezentace:
„Na tomto turnaji jsem již dvakrát hrál, tudíž vím, že kvalita bývá opravdu vysoká. Hala v Altheimu má svá specifika, takže i díky faktu, že zkoušíme nové hráče a alternativy jsem nás nepovažoval za favorita turnaje. Jsem však nadšený jak herně, tak i lidsky. Tým pracoval dle pokynů trenéra a vedoucího mužstva, což nebývá vždy v tomto „vánočním“ období automatické. Jsem rád, že stále máme na čem stavět. Velmi vyšla spolupráce s Duklou Jižní Město, díky které jsme si mohli halu vyzkoušet den před turnajem v rámci vzájemného přáteláku, i díky našemu semifinálovému derby. Hráči sami moc netušili, co od turnaje očekávat, ale vypořádali se se vším skvěle. Nakonec to byl výborný zážitek pro všechny, včetně Jirky Jarošíka, který toho ve sportu zažil opravdu hodně. Všichni nováčci zapadli a hráli jsme opět jako tým. Na to, že se jednalo o jednodenní turnaj, jsme poskytovali díky vedoucímu Kubovi Štefkovi skvělé výstupy pro fanoušky, rodiny a přátele hráčů, informovanost tak byla výborná. Kouč Standa Bejda i přes fakt, že hrál za Duklu Jižní Město, tým skvěle připravil a vedl po celou dobu turnaje.“

Stanislav Bejda, trenér:

„Díky specifickým podmínkám turnaje (hrálo se 4+1 s využitím mantinelů, branky byly 5x2 metry) jsme čekali, jak nám tento turnaj sedne. Účelem pro nás bylo vyzkoušet hráče, kteří se nedostali na EURO 2015. Všichni ukázali, že do širší reprezentace patří právem a porvali se o svoji šanci do budoucna. Jsem rád, že jsme se vyrovnali s podmínkami, všechny soupeře přehrávali a zaslouženě také turnaj vyhráli.“
Jakub Štefek, vedoucí mužstva:
„Tato akce pro nás byla skvělou příležitostí, jak vyzkoušet nové hráče a ty, kterým uteklo poslední EURO 2015 jen o pomyslný fous. Na kvalitním turnaji jsme se museli přizpůsobit ne úplně typickým pravidlům, ale kluci tohle zvládli na jedničku. Vše bylo skvěle zorganizované, servis pro naše kluky byl výborný. Hlavní ale bylo vidět, že duch našeho týmu je stále silný. Každý přistoupil k turnaji zodpovědně a výsledkem bylo vítězství v celém turnaji. Rád bych poděkoval Martinu Lafkovi za pozvání a servis, který pro náš tým zajistil. Pro naše trenéry je super výsledkem fakt, že jejich hlavy jsou díky výkonům všech hráčů opět více zamotány. Budeme také muset zavést prémiový řád, protože už nyní jsme měli spoustu prvních startů v A mužstvu, první góly,…“

Jiří Jarošík, hráč:

„Pro mě to nebyla novinka, halu chodím hrát a jsem na ni zvyklý, baví mně to. Díky Kubovi Štefkovi, se kterým se znmá již delší dobu, jsem si chtěl tuto možnost vyzkoušet. Bylo zajímavé vidět, jak jsou zapálení a motivovaní mladí kluci, byť třeba nehrají velký fotbal na té absolutně nejvyšší úrovni. Turnaj nebyl jednoduchý, soupeři byli kvalitní, byla zde specifická pravidla. Výhra je super, ale hlavní byla skvělá parta, která se utvořila. Bylo v dlouhém dni super dočkat se finále a ještě ho vyhrát. Malý fotbal se mi líbí a zajímá mně, sám jsem sledoval zápasy národního týmu na Euru v Chorvatsku, takže šanci dostat se do národního týmu využiji i v budoucnu rád. Navíc jsem v Altheimu potkal bývalého spoluhráče z CSKA Moskva Evgeni Aldonina, což bylo velmi příjemné. Rád se tak se svými spoluhráči potkám i v budoucnu a dres národního týmu v malém fotbalu obléknu velmi rád.“

Autor: iSport.cz


<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1